Bill Clinton, George Clooney, Michelle Obamová, Oprah Winfreyová ani Al Gore by nebyli podle demokratických voličů lepšími kandidáty na amerického prezidenta než Hillary Clintonová. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, jenž ukázal šance populárních demokraticky orientovaných osobností, pokud by se mohly či chtěly o prezidentský úřad ucházet. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Republikáni bez favorita, Clintonová by porazila i svého muže
Zatímco republikáni nemají mezi svými 16 kandidáty pro primárky jasného favorita, v demokratickém táboře má jasnou převahu bývalá americká první dáma a pozdější ministryně zahraničí USA Clintonová.
Ta by v primárkách jasně porazila i svého manžela, někdejšího prezidenta Billa Clintona, pokud by mu změna ústavy umožnila ucházet se o třetí mandát. V průzkumu agentury Ipsos ho podpořilo 26 procent dotázaných, jeho ženu 51 procent respondentů.

Clooney s deseti procenty, Oprah 11, Al Gore za patnáct

Ještě hůře si vedl oscarový herec a liberální aktivista George Clooney, pro kterého by podle průzkumu hlasovalo jen deset procent voličů. Slavná televizní moderátorka Oprah Winfreyová v průzkumu získala přízeň 11 procent demokratických voličů.
Současná první dáma Michelle Obamová by dostala ve střetu s Clintonovou 20 procent hlasů, někdejší demokratičtí prezidentští kandidáti Al Gore a John Kerry 15 procent.

Celebrity o kandidaturu nemají zájem
Žádná ze zmíněných osobností nicméně nedala najevo, že by měla zájem vyzvat Clintonovou reálně na souboj. Ve skutečném měření sil někdejší šéfka americké diplomacie podle průzkumu agentury Ipsos jasně vede s 51,5 procenta nad druhým nejúspěšnějším kandidátem, senátorem Berniem Sandersem, za nímž stojí 21,5 procenta voličů.

Revue Forum Banner