Ku příležitosti oznámení data křtin britské princezny Charlotte, zveřejnil Buckinghamský palác první oficiální fotografie princezny a jejího bratra George. Autorem těchto snímků je jejich matka vévodkyně Kate. Ta fotografování považuje za svou vášeň.

Charlotte bude pokřtěna za měsíc 5. července během soukromé ceremonie. Obřad se uskuteční v kostele svaté Máří Magdaleny na královském pozemku Sandringham v Norfolku na východě Anglie.

Ve stejném kostele byla pokřtěna i Charlottina babička, zesnulá princezna Diana. Ta se narodila na panství Sandringham v roce 1961.

Princezna Charlotte přišla na svět v londýnské porodnici letos 2. května. Je čtvrtou v pořadí následnictví na britský trůn po svém dědečkovi princi Charlesovi, otci Williamovi a svém o 21 měsíců starším bratrovi, princi Georgeovi.

Očekává se, že se křtu zúčastní královna Alžběta II., její manžel princ Philip, princ Charles a jeho žena Camilla, rodiče Kate, Carole a Michael Middletonovi, a kmotři malé Charlotty, kteří dosud nebyli oznámeni. Křest vykoná arcibiskup z Canterbury Justin Welby.

William a Kate krátce po narození dcery odjeli na své panství v Sandringhamu, kde budou nejspíš příštích několik let žít.

Revue Forum Banner