Každý dvanáctý člověk v Česku má zkušenost se sexem za peníze, častěji ho přiznají muži. Čtvrtina lidí o placeném sexu alespoň někdy uvažovala. Cena za hodinu takové služby se podle 37 procent lidí platí 500 až 1000 korunami. Lidé, kteří takovou zkušenost mají, ale uvádějí spíše částku 1000 až 2000 korun a vyšší. Vyplývá to z průzkumu společnosti STEM/MARK.

Zkušenost se sexem za peníze mělo 15 procent dotázaných mužů a jedno procento žen. Podle STEM/MARK bude reálná zkušenost s přihlédnutím k doplňkovým otázkám možná trochu vyšší. O této službě uvažovalo 38 procent mužů bez podobné zkušenosti a devět procent žen. Důvodem, proč to nevyzkoušeli, byl krom studu i strach z pohlavní nemoci.

Člověka se zkušeností s placeným sexem zná polovina respondentů. Dvě třetiny dotázaných míní, že placený sex je pro zákazníky atraktivní kvůli nedostatku sexu a potřebě vyzkoušet něco nového. S nabídkou placeného sexu se téměř dvě pětiny lidí (37 procent) vůbec nesetkává. Pokud ji zaregistrují, tak nejčastěji ve formě speciálních podniků (38 procent). S pouliční prostitucí se setkalo necelých 15 procent dotázaných.

S prostitucí je spojována zejména Praha (63 procent). Dalším velkým městům Ostravě a Brnu konkurují příhraniční obce Dubí, Cheb a Teplice. Státům spojovaným s placeným sexem vévodí Thajsko (48 procent), dále Německo, Francie, Nizozemsko a USA.

Pokud by se role otočily, za méně než deset milionů korun by „se neprodalo“ 22 procent žen, většina (52 procent) jich však stojí za svojí zásadovou neprodejností. O „neslušném návrhu“ by neuvažovali dva z pěti mužů, třetina by si nechala zaplatit do 100.000 korun.

Internetového průzkumu se zúčastnilo 510 osob ve věku od 18 do 65 le

Revue Forum Banner