Nový turecký poslanec a zpěvák Ugur Isilak před svým zvolením do zákonodárného sboru letos v červnu hlásal, že bude svou funkci vykonávat naplno a že rozhodně nehodlá během jednání vyspávat. Hned na třetí schůzi parlamentu, kterou navštívil, byl ale fotografy přichycen, jak spí, napsal dnes turecký deník Hürriyet.

reprofoto
Turecký deník Hürriyet

Třiačtyřicetiletý Isilak kandidoval za vládní Stranu spravedlnosti a rozvoje (AKP) prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. „Neucházím se o místo v parlamentu, abych tam spal,“ řekl novinářům před volbami, které se konaly 7. června. Jak tehdy dodal, jeho cílem je neúnavně bojovat zejména za vylepšení legislativy týkající se kultury a umění.

Ani debata o teroristických útocích ho nevzbudila

Část svého slibu ale nedodržel, během teprve třetího zasedání parlamentu, které 29. července navštívil, totiž usnul. Přitom šlo zrovna o velmi bouřlivé jednání, na kterém se probíraly nedávné teroristické útoky v Turecku.

Isilakův politický vzestup byl zahájen teprve minulý rok, když pozměnil text místní známé písně na ódu na prezidenta Erdogana, kterého nazval „světýlkem naděje milionů lidí“ či „vůdcem, na něhož všichni čekali dlouhé roky“. Později složil i volební píseň strany AKP, ve které zase vyzdvihoval osobnost premiéra Ahmeta Davutoglua.

Revue Forum Banner