Více než tři tisíce kilometrů dlouhou cestu absolvovala se svou majitelkou želva, kterou německé úřady objevily u Syřanky v bavorském uprchlickém zařízení. Láska ke zvířatům nezná hranic, popsala případ mnichovská záchytná stanice pro plazy, kde želva po zabavení německými úřady skončila.

Suchozemskou želvu žlutohnědou našli zaměstnanci uprchlického tábora u běženkyně ze Sýrie. Kvůli „způsobu chovu v kapse bundy, který nevyhovuje danému druhu“ a absenci průkazu původu úřady ženě želvu zabavily.

„Žena zřejmě na své želvě tak lpěla, že ji vzala na náročný útěk z vlasti s sebou, aby ji nevystavila osudu, který by ji čekal v Sýrii,“ uvedl ředitel záchytné stanice pro plazy Markus Bauer. „V takové situaci se každý člověk upne na to málo, co mu ještě zůstalo,“ dodal s tím, že německé zákony na ochranu zvířat ale výjimky nepovolují a želva musela být zabavena.

Zvíře je podle zvěrolékaře v překvapivě velmi dobrém stavu. Jen krunýř měla želva pomalovaný z neznámých důvodů černou barvou. Jedná se údajně o samečka starého zhruba 50 let.

Záchytná stanice po uplynutí karantény nabídne zvíře k adopci. Do té doby hledá dárce, kteří by na péči o želvu přispěli.

zdroj: ČTK

Revue Forum Banner