U Disneyho zábavního parku na Floridě aligátor zabil dvouletého chlapce, který se brodil se svým otcem na mělčině v blízkosti jeho areálu. Záchranáři pátrali po těle dvacet hodin v rybníku a přilehlých kanálech poté, co predátor stáhl dítě pod vodní hladinu. Otec o jeho život bojoval, utrpě několik tržných ran.

Šerif Jerry Deming oznámil, že tělo je neporušené. Identifikace zatím neproběhla, policie je však přesvědčená, že se jedná o chlapce jménem Lane Graves z Nebrasky. Po jeho zmizení vedení parku usmrtilo dalších pět zvířat ve snaze najít dítě pod vodou ještě živé. Po několika hodinách nicméně oznámil, že šance na chlapcovo přežití byla minimální.

Neštěstí se odehrálo na pláži hotelu u jezera Sedmi moří zábavního parku Kouzelného království Walta Disneyho. Aligátor chlapce u břehu na mělčině stáhl pod vodu. Matka posléze také skočila do vody a snažila se chlapce najít, ale bezvýsledně.

„Všichni v letovisku Walta Disneyho jsme zničení tím, co se stalo,“ uvedl mluvčí parku. U vody jsou cedule informující o zákazu plavání v jezeře. „Tohle je Florida a tady bývají aligátoři ve vodě běžně,“ uvedl Demings. Naopak chlapcův otec se brání tím, že na břehu je pouze cedule upozorňující pouze na zákaz plavání. Nenapadlo jej proto, že u břehu dítěti bude hrozit nějaké nebezpečí.

 

Revue Forum Banner