Pro mnohé z nás je zhubnutí několika desítek kilogramů představitelné stejně obtížně jako…uběhnout maraton. Stuart Eggleshaw dokázal obojí, a to během necelých 4 let!

Už jako dítě míval Stuart potíže s nadváhou a děti se mu posmívaly. Když hrál fotbal, musel být vždycky jen v bráně. Svými rozměry ji z velké části zaplnil. Jakmile vyrůstal, jeho váha stoupala, až se v dospělosti dostal na úctyhodných 235 kg. Jídlo si nechával dovážet a skoro se nehnul z domu. Změna přišla až v roce 2012. Tehdy byl Stuart účastníkem menší autonehody. Nestalo se sice nic vážného, ale dramatický obrat nastal v mysli obézního muže. Uvědomil si totiž, že kdyby byla situace vážnější, možná by ho vůbec nevyprostili z auta, možná by se nevešel do sanitky, nemohl být kvůli zátěži narkózy operován… Najednou mu došlo, že jde skutečně o hodně. O život.

Tato drobná událost nastartovala velké změny. Stuart se zapojil do místního klubu „hubnoucích“ a začal na sobě zároveň také tvrdě „makat“. Hodně cvičil, později začal běhat a radikálně změnil jídelníček. A kila šla rychle dolů. Během 16 měsíců shodil neuvěřitelných 144 kg. V srpnu 2015 se v domovském Mansfieldu zapojil do závodu v běhu na 10 kilometrů, později se zúčastnil tří sprint triatlonů a půlmaratonu a letos 24. dubna ve 44 letech zaběhl maraton s časem 5 hodin a 37 minut. Na svůj facebookový profil pod fotku sebe sama s medailí pak napsal: „Omluvte tohle mé pózování. Všem děkuji moc za milé vzkazy podpory, nejsem si jistý, že bych to bez vás dokázal.  S láskou Stu“

 

Revue Forum Banner