Horské středisko ve Švýcarsku začne vypravovat speciální vlaky pro čínské turisty. Tímto krokem se snaží zmírnit napětí mezi návštěvníky z Číny a z dalších zemí. Jak s odvoláním na švýcarský tisk napsal zpravodajský server BBC News, hlučné davy čínských turistů ruší ty, kdo jezdí na alpskou horu Rigi za klidem a odpočinkem.

Asiaté se chovají neslušně, plivají na zem

Číňané se tlačí v uličkách vlaku, aby si mohli vyfotografovat okolní krajinu, v přeplněných vagonech dochází k „hrubostem“ a někteří turisté byli dokonce viděni, jak plivají na podlahu, popsali situaci novináři.

Návštěvníci z Asie sice pomohli místní železniční trať znovu postavit na nohy, ale podle jejího šéfa Petera Pfennigera „představuje jejich značný počet velkou výzvu“. Téměř polovina návštěvníků na hoře Rigi je nyní z Číny.

Ve speciálech se bude uklízet častěji

Proto se chystají speciální vlaky pro turistické skupiny z Asie a jejich počet by od září měl dosáhnout zhruba dvou desítek týdně. Toalety v těchto vlacích se budou uklízet častěji než obvykle a budou opatřeny názornými návody, jak je správně používat.

Revue Forum Banner