Jednoruká havajská surfařka Bethany Hamiltonová opět překvapila o víkendu celý sportovní svět, když i přes svůj letitý handicap uspěla v soutěži světového poháru surfařů na Fiji a dokázala porazit současnou světovou jedničku Tyler Wrightovou a šestinásobnou mistryni světa Stephanii Gilmorovou. Dostala se až do semifinále, kde jí vyřadila pozdější vítězka Johanne Defayová.

Dnes 26letá Hamiltonová skončila třetí, mnoho kolegů jí však po závodě složilo poklonu. O levou paži přišla před 13 lety při útoku žraloka ve věku pouhých 13 let. Jejím dosavadním největším úspěchem bylo 9. místo na světovém šampionátu v roce 2010. Loni v červnu porodila svého prvního syna a posléze začala podle svých slov opět tvrdě trénovat.

„Miluji dřinu a cítím se silná jako žralok,“ prohlásila po závodě s tím, že se těší na další. Po nehodě, při níž si prý připadala jako kus steaku, se odmítla přestat surfování věnovat úplně. Na prkno se postavila pár měsíců po opuštění nemocnice a i přes fyzické postižení závodí v klasických soutěžích. Příběh Britany Hamiltonové se stal slavným i díky filmu Surfařka, který vznikl v roce 2011 na motivy její knihy.

Revue Forum Banner