Britský popový zpěvák Rod Stewart se v jednasedmdesáti letech dočkal udělení rytířského titulu. Této pocty se mu dostalo v rámci oslav 90. narozenin královny Alžběty II., když byl oceněn za dlouholeté služby hudbě a charitě. Oceněni byli i další známí Britové včetně astronauta Tima Peakeho či fotbalisty Alana Shearera.

„Vedl jsem úžasný život a prožil skvělou kariéru díky velkorysé podpoře britské veřejnosti. Toto obrovské ocenění je završením a já již nemohu chtít víc,“ prohlásil zpěvák, který za více než půlstoletí trvající kariéru prodal přes 100 milionů alb a nyní si může říkat sir Roderick.

Astronaut Peake se o svém jmenování členem Řádu svatého Michala a Jiří dozvěděl na Mezinárodní vesmírné stanici, kam se dostal jako vůbec první Brit. Z oběžné dráhy vzkázal na Zemi, že je „poctěn“ oceněním „za mimořádné služby mimo naši planetu“. Tento řád obvykle dostávají lidé reprezentující Británii v zahraničí.

Řády britského impéria pak získali kapitán anglického kriketového týmu Alastair Cook, bývalý fotbalový reprezentant Alan Shearer či herec Brian Blessed. Další ocenění dostali 99letá zpěvačka Vera Lynnová, která byla oblíbenou zpěvačkou britských vojáků za druhé světové války, herečka Penelope Wiltonová známá mezi jiným ze seriálu Panství Downton a filozof Roger Scruton.

Celkem bylo v rámci oslav uděleno přes 1149 řádů a ocenění různé úrovně.

Revue Forum Banner