Zákaz kávy Babiš podepsal, v sobotu ho hájil, v neděli nechápal, o co jde. Nemoc, nebo další lež?

FB Andrej Babiš

Silné Česko? Best in Covid! | FOTO: FB Andrej Babiš

Cestovatel Dan Přibáň v sobotu komentoval fotku kelímku s kávou doplněnou nápisem „Není určeno ke konzumaci venku“ velmi krátce: „Žijeme v parodii“. Ano. A to ještě nevěděl, co přijde v neděli. V neděli totiž pokračovala šaráda jménem Vláda České republiky. Tři ministři, tři sdělení. Obchody zavřeme v pátek. Obchody zavřeme ve středu. Obchody zavřeme v úterý. Večer pak přišlo pohoršené sdělení Karla Havlíčka, že obchody rozhodně nezavřou v úterý. A do toho zcela ulhaný premiér.

Andrej Babiš si totiž v neděli hrál na pomateného. Je to právě Babiš, jehož vláda minulý týden dosáhla vrcholu své zmatenosti, když několikrát řešila prodej piva do PET lahve, prodej alkoholických nápojů, prodej kávy s sebou. Vše postupně povolovala, zakazovala a nevěděla. Všechny změny Babiš jako premiér podepsal.

archiv

Zcela neuvěřitelný vývoj pak má kauza zákazu prodeje kávy s sebou. Tu Babiš na vládě odhlasoval, podepsal. V sobotu tento zákaz hájil a tvrdil, že by navíc zakázal vánoční trhy, tím by se vše vyřešilo: „Takže na vánočních trzích se začal prodávat alkohol, ministerstvo zdravotnictví reagovalo zákazem alkoholu na veřejnosti a prodeje jídla na trzích. Ale lidé to začali obcházet tím, že si kupovali pití a jídlo v restauracích a nosili to na ty trhy. Když je ten trh, tak lidi tam zkrázka jsou a shlukují se. Takže to řešení je jednoduché. Když nebudou žádné trhy, nebude žádný problém s kelímkem,“ citoval Babiše server Tn.cz.

V noci ze soboty na neděli se panu premiérovi pravděpodobně stalo něco strašlivého. Zapomněl, co říkal v sobotu a co na konci týdne podepsal a odhlasoval. V neděli totiž prohlásil, že nechápe: „Oni mi to vysvětlili, ale já to ani tak nechápu. To se nedá pochopit. My jsme nevěděli ani, že tohle z toho může vypadnout. Epidemiologové to chápou, já to nechápu,“ citují v neděli odpoledne pana premiéra Novinky.cz.

Co to znamená? Že má premiér vážné potíže. Jeden den něco hájí a druhý den nechápe, o co jde. A nebo je tu druhá možnost. Jeho moudří rádci mu poradili, aby otočil, protože lidé se bouří. Aby nebyl proti lidem, ale aby se postavil s nimi proti Blatnému. To je totiž klasická politická praxe Andreje Babiše.

Jenže, jak ukázal průzkum zveřejněný v neděli Českou televizí, obyvatele už tohle moc nebaví. Preference ANO opět klesly, opozice stoupá. Malé koaliční strany ČSSD a KSČM se právem propadají mimo sněmovnu. Pro Babiše je to možná signál. Přestat lhát, přestat si hrát na pomateného a začít pracovat.

Takže Dan Přibáň má pravdu. Žijeme v parodii. V parodii na vládu. Její místo vyplňuje parta utrápených amatérů, kterým šéfuje ulhaný premiér. A do voleb je ještě dlouhých deset měsíců.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner