Zákaz Trumpa na Twitteru je nejdůležitější okamžik sociálních sítí, říká „Borat“ Baron Cohen

Sacha Baron Cohen (flickr.com/Joella Marano)

Sacha Baron Cohen | FOTO: flickr.com/Joella Marano

Sacha Baron Cohen, jehož proslavila především postava Borata, má velkou radost, že se Twitter odhodlal zrušit účet Donalda Trumpa. Sociální síť tak reagovala na vzkazy končícího amerického prezidenta, které inspirovaly bezprecedentní útok na Kapitol. Jak upozornil list Daily Mirror, podle Cohena je třeba poděkovat každému, kdo se o „stopku“ zasloužil.

Pozastavení a následné zrušení účtu Donalda Trumpa na Twitteru, později i na Facebooku. To jsou jedny z důsledků událostí, které se odehrály minulou středu ve Washingtonu. Příznivci končícího prezidenta zaútočili na budovu Kapitolu, na což podle vedení internetových gigantů měly vliv i Trumpovy příspěvky. Dva, které porušily pravidla Twitteru, nakonec vedly k prezidentově konci na sociálních sítích.

To velmi kvituje hvězda snímků Borat, Bídníci, Diktátor nebo seriálu Špion. „Toto je nejdůležitější okamžik v historii sociálních médií,“ napsal Cohen. „Největší platformy světa zakázaly největšího světového dodavatele lží, spiknutí a nenávisti. Každému zaměstnanci Facebooku, Twitteru, uživatelům a všem, kteří za to bojovali – děkuje vám celý svět!“ dodal. 

Britský herec a komik vyzýval Twitter k zablokování Trumpa již 8. ledna. „Pět lidí je mrtvých kvůli Trumpovým volebním lžím – lžím, které jste pomohli šířit! Kolik dalších musí zemřít, než zakážete Trumpovi Twitter?! Dnes vás skupiny pro občanská práva vyzývají, abyste udělali správnou věc!“ napsal Sacha Baron Cohen minulý pátek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články