Zakázat ministrům provozování médií je v rozporu s morálkou, říká Martin Komárek

Eric Drooker

Že je od Martina Komárka potřeba čekat samé slovní „perly“, na to už si pozorovatelé tuzemské politiky zvykli. Na co si ale mnozí stále zvykají, je stoupající úroveň jeho veřejných vystoupení. Ne nadarmo ho zákulisní píáristé hnutí ANO před časem začali schovávat před kamerami a mikrofony. Ve čtvrtek jim ale utekl.

V televizi DVTV se tento věrný obdivovatel Andreje Babiše utkal s poslancem Martinem Plíškem z TOP 09. Téma bylo jasné: Poslaneckou sněmovnou schválená novela zákona, která zakazuje členům vlády vlastnit média. A opět padaly z úst Martina Komárka pověstné „perly“. Začal zostra, když prohlásil: „Brát lidem majetek je v rozporu s jakoukoliv morálkou“. Zřejmě zapomněl, že jeho šéf je bývalý komunista. Tedy bývalý člen party, která okradla každého v této zemi o jeho majetek. Když v duelu přišla řeč na vydavatelství Mafra, Komárek konstatoval, že „Babiš nikomu nerozkazuje“. To je samozřejmě dobře!

Nakonec vše shrnul slovy, že „je to blbý, pokrytecký zákon“, a představil svoji tezi, podle které tato vládní novela prošla sněmovnou kvůli tomu, že poslanci Babišovi mediální dům závidí.

Bývalý politický komentátor Mladé fronty Dnes opět připomněl, že jeho postoje ve vztahu k demokratickým principům, nezávislé soutěži politických stran a svobodě slova jsou vskutku vytříbené. A především nezávislé.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]