Zákazníci nacházejí skrytou výzvu v oblečení amerického módního řetězce

()

Kalifornský výrobce oblečení Patagonia vzbudil pozdvižení skrytou výzvou proti prezidentu Donaldu Trumpovi na svých výrobcích. Na sociálních sítích se objevují fotky s výmluvným vzkazem na rubové straně všité cedulky oblečení.

„Vyšachujte ty zm..y u voleb,“ dal by se přeložit předmětný vzkaz. A není pochyb o tom, koho autoři této výzvy mají na mysli. Patagonia, která se v minulosti už několikrát vyjádřila kriticky o Donaldu Trumpovi, nyní několik týdnů před prezidentskými volbami učinila politickou výzvu. Zda splní kýžený účel, se lze jen dohadovat, ale na twitteru vzbuzuje hotové pozdvižení a uživatelé se v komentářích předhánějí v příslibech, co si který z nich od předmětné značky koupí na sebe.

(archiv)

Patagonia mezitím potvrdila pravost svého provokativního vzkazu a dokonce i to, že se týká Trumpa. Uvedený kalifornský výrobce outdoorového oblečení si už pověst zarputilého odpůrce prezidenta Trumpa vysloužil, když v roce 2017 žaloval americkou vládu za to, že ve dvou lokalitách, národních parcích Bears Ears a Grand Staircase ve státě Utah, zredukovala rozlohu chráněných území.

V podstatě jde o reklamu s velkou nadějí na úspěch. Zákazníci nakupující outdoorové oblečení představují rozmanitou skupinu lidí. Jedno ale mají společné – jsou hákliví na to, aby jim někdo ničil krajinu v jejich oblíbených místech, což právě kladou za vinu Donaldu Trumpovi a jeho administrativě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]