Zakazovat islám je nepřijatelné. Vrátili bychom se do středověku

Eric Drooker

S názory, že by měl být plošně zakázán islám, zcela nesouhlasím. Islám není totalitní ideologie a takové návrhy jsou cestou do pekla.

Při návštěvě rozvinutější arabské země jsou lidé překvapeni vstřícností muslimů. Problém není v žádném náboženství, problém je v zaostalosti části arabského světa. Mírumilovní a tolerantní Arabové se problémem islamistického radikalismu hluboce trápí. Osobně jsem takové lidi poznal.

Zakazování nějakého náboženství je rovněž projevem zaostalosti. Kromě toho, že to ani náznakem neřeší podstatu věci, tak ještě člověk navíc zničí vlastní svobodné prostředí. Když se společnost uchýlí k zakazování v oblasti myšlení a víry, už z toho nevybředne a výsledkem bude zase jen středověk.

Zakazovat je třeba, ale výlučně aktivní šíření nenávisti. Sem patří politická ideologie, která vede svým vlastním obsahem k potlačení práv a svobod občanů podle rasového, třídního a nebo náboženského hlediska. To je komunismus nebo fašismus.

Islám není politická ideologie a jeho hlásání, natož vyznávání, nevede k potlačování práv kohokoli. Nenávistnou ideologií je islamistický politický radikalismus. A to není ani trochu totéž. Je to, jako bychom zakázali české bratry kvůli radikálním husitům. To byli taky velcí gangsteři, kteří se při svých zločinech zaštiťovali vírou v Boha. Stejně jako Islámský stát.

Zakazovat náboženství je zcela nepřijatelné. Je to absolutně perverzní metoda, s níž nemohu souhlasit. Tohle by nevymyslel ani Putin. Ale dělá to Severní Korea. Asi jediná.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]