Zákonodárce Lubomír Volný touží po vítězství Lukašenka. To je asi ta přímá demokracie

Poslanec Lubomír Volný  (repro ČT)

Poslanec Lubomír Volný | FOTO: repro ČT

Není překvapením, že zrovna ty politické síly, které nejvíc volají po přímé demokracii a bojují proti údajné cenzuře, mají zálibu v diktátorech. Lubomír Volný není výjimka.

Poslanec sněmovny Volný sám sebe charakterizuje takto: „Poslanec PS PČR. Kontrajihádista, civilizacionista, obdivovatel přímé demokracie, věřím kolektivní inteligenci lidu. Chceme si vládnout sami;)“

Býval v Okamurově SPD, pak se tam nějak nepohodli, tak teď provozuje wlastenectví na vlastní pěst. Nyní se vmísil do debaty o demokracii se svou troškou.

Na Twitteru píše (jazykově neupravujeme): „Husajn, Kadafí, téměř Asad, Janukovič a teďka Lukašenko. No nevím co se v Bělorusku děje, ale je mi jasné, že jestli to Lukašenko neustojí Bělorusy ani Bělorusko a ani nás nic pozitivního nečeká. No a další bude Orbán.“

V dalším příspěvku pokračuje v líčení blížících se hrůz: „Ty ‚revoluce‘ se nezastaví. Budapešť už je v rukou EUbolševiků a 30–40% Maďarů Orbána nevoli. Stačí zaplatit a zorganizovat 10% z nich a máte další ‚barevnou revoluci‘ se statisici ‚poklidně demonstrujících‘. Někdo další bude. Buďto Maďarsko a nebo Polsko… Prostě na Maďarsku i Polsku se tvrdě pracuje.“

()

Tyhle výlevy na úrovni „vysoké školy života“ nemá smysl rozebírat. Ani tenhle člověk není sám o sobě moc důležitý. Když se pokoušel kandidovat do Evropského parlamentu, nedostal ani tisíc hlasů. Prostě typická nula.

To jeho bývalý stranický šéf Tomio Okamura je rafinovanější. K Bělorusku se u něj nedočteme nic. Situace je nejasná.

Zato o tom, kdo je jeho srdci blízký, nás nenechává velký vůdce Tomio na pochybách: „Je opravdu neuvěřitelné, jak se některým českým médiím, novinářům a aktivistům podařilo zmanipulovat, obelhat a rozeštvat část našich občanů. Lynčují každého, kdo chce mít korektní vztahy s Ruskem a Čínou, obviňují ho z nedemokratického jednání, občansky ho šikanují a likvidují. Přitom z lidí dělají jen ovce a doslova užitečné idioty.“ (Facebook 14. 8.)

Ať hloupější nebo chytřejší, pořád je to ale dost hluboké dno. Není těch lidí zas tolik. Smutné je, že když u nás dopadají volby někdy dost těsně, má potom takováhle nechytrá menšina se svými hlasy vyděračský potenciál. Štěstí je aspoň v tom, že se tihle exoti časem vždycky rozhádají mezi sebou, a tak nám počet spasitelských subjektů narůstá a pouštějí se do sebe kanibalským stylem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner