Václav Klaus mladší už by měl vážně přemýšlet o tom, jak nazve novou stranu, kterou zřejmě založí v kuchyni se svým otcem. Občanským demokratům totiž došla trpělivost. S Klausem mladším dnes s největší pravděpodobností skoncují. Téměř jistý je jeho vyhazov z poslaneckého klubu a pravděpodobný i vyhazov ze strany. Deníku FORUM 24 to potvrdil dobře informovaný zdroj z vedení strany s tím, že iniciátorem rázného řešení je předseda Petr Fiala.

Klausem mladším a jeho osudem v ODS se bude dnes odpoledne zabývat výkonná rada ODS. „V tuto chvíli nelze říci na sto procent, jak jednání dopadne. Situace je ale taková, že pohár přetekl. Kolega Klaus už dostal několik upozornění. Jeho reakce byla vždy arogantní ve smyslu, že on se měnit prostě nebude. Už máme dost okopávání kotníků. Spousta členů cítí, že Klaus ODS poškozuje. Vedení prostě musí jednat,“ uvedl zdroj, který si nepřál uvést své jméno. Redakce ho však zná.

Vedení ODS počítá s tím, že bude řešit i variantu vyloučení Klause ze strany. „Důvody jsou jasné. Několikrát jednal v rozporu s usnesením, podporoval protikandidáta ODS v senátních volbách, a tak dále,“ uvádí člen vedení ODS. Ostudné chování Klause mladšího vygradovalo v posledních dnech. Čerstvým „příběhem“ je jeho účast na akci Českého svazu bojovníků za svobodu, kde byl společně s komunistou, estébákem Filipem, proruským aktivistou a senátorem Doubravou, některými členy SPD atd. Na akci Klaus přirovnal prezidenta Francie Macrona k Hitlerovi. Za to ho v pátek na Radiožurnálu zkritizoval i Martin Kupka, místopředseda ODS.

Informaci o tom, jak rozhodla výkonná rada ODS, přineseme dnes po 17. hodině.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora