Zaměstnanci luxusních hotelů prozradili tajemství, která jste nechtěli znát. Hvězdičky neznamenají čistotu

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Každý, kdo se vypraví na dovolenou, pečlivě vybírá, kde se ubytuje, aby se jeho pobyt nezměnil v noční můru. Volíme podle recenzí zákazníků, zřetel bereme i na počet hvězdiček, které hotel má. Že tohle vše nemusí nic znamenat odhaluje článek deníku The Daily Mirror.

Zatímco si myslíme, že pokud je hotel dobře hodnocen třeba na internetu, nehrozí nám žádné riziko, vše je jinak. Zaměstnanci některých luxusních hotelů se totiž rozpovídali na Redditu a z jejich slov běhá mráz po zádech.

Mnoho věcí, které jsme brali jako samozřejmé, totiž nefunguje podle našich představ. Jak zaznívá na sociální síti, nemile nás může překvapit i taková drobnost, jakou je vyleštěná sklenička v hotelovém pokoji.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

“Nikdy jim nevěřte,“ píše jeden z uživatelů Redditu. „Uklízeči jsou tak časově vytížení, že sklenice čistí stejnými hadry, které použili na koupelnu,” dodává nechutné detaily. „Pracoval jsem jako uklízeč v pětihvězdičkovém hotelu několik let a čisté sklenice jsme dostávali tak jednou za čtvrt roku. A myčky na nádobí jsme neměli,” překvapuje bývalý zaměstnanec hotelu v jednom s nejlepších resortů na světě.

Další člověk zase varoval před oblíbenými čokoládovými fontánami, které se často nachází ve špičkových hotelech. Jako příklad nebezpečnosti dává malého chlapce, který si do čokolády namočil jahodu, ukousl ji a opět ponořil do fontány, starší paní, která šla kolem, na ni kýchla a někomu do fontány spadla svačina.

„Nejlepší na tom je, že se ta čokoláda scedí a schová se na další týdny. Je příliš drahá na to, aby se vyhodila. Navíc se může zkazit, když nabere moc vlhkosti z ovoce, které do ní lidé namáčejí. Pak zhoustne a musí se do ní přidat řepkový olej, aby zase byla vláčná,” popisuje zaměstnanec hotelového komplexu.

Je tedy jasné, že ani hvězdičky na fasádě hotelu nemusí značit, že je všechno v pořádku. Není třeba se bát, ale na druhé straně je zřejmě na místě být obezřetnější. Není prý od věci ani to, když ve svém pokoji zhasnete a podíváte se pod polštář. Rádi se tam totiž skrývají švábi. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články