Zaměstnanec kina ukázal, jak se nenechat okrást při nákupu popcornu

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Návštěva kina patřila k věcem, na které jsme se v době zákazů a pandemických omezení velmi těšili. Kromě sledování filmů ovšem už dnes k cestě do multiplexu neodmyslitelně patří i popcorn a nějaký chlazený nápoj. Právě při nákupu občerstvení bychom však mohli být snadno napáleni. Jak tomu předejít, ukazuje mladík na TikToku.

Člověk je od své podstaty tvorem nedůvěřivým, a jak se mnohdy ukazuje, není to na škodu. Jeden ze zaměstnanců amerického multikina na sociální síti ukázal, jak snadno můžete vyhodit peníze za něco, co je přitom mnohem levnější.

Konkrétně se jedná o popcorn, oblíbenou pochutinu, kterou si často návštěvníci kinosálů dopřejí, aby si promítání víc užili. June Long, na TikToku známý pod nickem @thatcoolguy.25597, se rozhodl, že názorně ukáže, jak vás mohou při prodeji popcornu okrást.

Ve svém videu si „střihnul“ roli prodavače i zákazníka, aby zřetelně ukázal, v čem spočívá „trik“, který někteří prodejci občerstvení využívají. Jedná se vlastně o velmi jednoduchou věc, které si ovšem zákazník sotva všimne, když o ní neví.

Jako návštěvník multiplexu si June objednal od Juna prodejce malou porci popcornu. Když ji však držel v ruce, zdála se mu až moc malá. Proto se rozhodl svou objednávku změnit a zvolit raději střední porci. A právě v té chvíli nastalo největší překvapení.

@thatcoolguy.25597

If you’re at the movies just get a small or large no in between💀 #workingatthemovies #movies #comedy #funny #fyp #foryou

♬ Calm LoFi song(882353) – S_R

Zaměstnanec kina totiž pouze přesypal „malý“ popcorn do kelímku na střední a tím ho celý zaplnil. Pak už zbylo jen naúčtovat si vyšší cenu a prodejce vydělal na tom, že zákazníka podvedl. Při další návštěvě kina si tedy při nákupu popcornu dejte pozor, abyste nenaletěli. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články