Zaměstnanec ruské ambasády prý potřebuje policejní ochranu. Nechtěl by jet domů?

Miloš Zeman, Václav Klaus a ruský velvyslanec Alexandr Zmejevskij na recepci, pořádané na ruském velvyslanectví v Praze při příležitosti výročí konce druhé světové války (ČTK)

Miloš Zeman, Václav Klaus a ruský velvyslanec Alexandr Zmejevskij na recepci, pořádané na ruském velvyslanectví v Praze při příležitosti výročí konce druhé světové války | FOTO: ČTK

Zaměstnanec ruského velvyslanectví v Praze podle ambasády čelí „osobní štvanici“, kterou na něj spustila česká média. Musel tedy požádat o policejní ochranu. Historka nás velmi dojala, děkujeme a posíláme doporučení: pokud se panu velvyslanci něco nezdá, bylo by pro něj jistě lepší i bezpečnější, kdyby se vrátil domů, do Ruské federace. Tam si média na představitele státu spouštět štvanice rozhodně nedovolují.

„V souvislosti s pokračující v České republice protiruskou informační kampaní prohlašujeme, že lživá a nepodložená obvinění (s odkazem na místní tajné služby) vůči zaměstnanci Velvyslanectví Ruské federace z přípravy atentátu na pražské komunální politiky byla ruskou stranou opakovaně a jednoznačně vyvrácena – a to jak v Moskvě, tak i v Praze. (…) Kvůli osobní štvanici, kterou česká média spustila na ruského diplomata, na jeho adresu začaly chodit vyhrůžky. Velvyslanectví se v této souvislosti bylo rovněž nuceno obrátit na českou stranu pro poskytnutí zaměstnanci zastupitelského úřadu policejní ochrany,“ píše ruská ambasáda na svém facebookovém profilu.

Petr Pavel (Roman Černý)

Takže si to shrneme: tři pražští politici mají policejní ochranu. Rusko vede proti celé řadě zemí informační kampaň již celá léta. Všechno bylo prý „jednoznačně vyvráceno“. Tím je myšleno, že Rusko něco popřelo? To je skvělé! Měli bychom tomu věřit například stejně jako tomu, že na ukrajinském území nejsou žádní ruští vojáci? Nejspíš ano.

Jak známo, nejlépe umí všechny ochránit prezident Vladimir Putin. Pro onoho muže by tedy skutečně byl nejlepší návrat do vlasti. Ona by ostatně svrchovaná a sebevědomá země, pokud by jí Česká republika někdy chtěla být, diplomata takto agresivní mocnosti dávno vyhostila.

Ruská ambasáda prostřednictvím některých svých zaměstnanců vede dezinformační kampaň namířenou proti konkrétním lidem, institucím a zejména proti českému ukotvení v rodině západních, demokratických zemí. Rusové se chovají neuctivě, agresivně a prosazují své zájmy na úkor těch našich. A jejich velvyslanectví je nebezpečným místem, kterému by se rozhodně neměla ponechat nekontrolovaná volnost. Ta údajná štvanice, to asi pan velvyslanec tak nějak ochutnal vlastní medicínu, ne? Každý z nás, kdo kdy napsal něco o nebezpečí z východu, zažil na vlastní kůži výhrůžky, trolly na sociálních sítích i přání smrti. A pražští komunální politici nesrovnatelně více.

Takže, milá ruská ambasádo, nyní můžete přestat hrát komedii, která má zakrýt to, co si dovoluje vaše země, a můžete se vrátit do klidu a bezpečí domova. Sice tu momentálně máte spojence na Hradě, ale to taky není navěky. Tak sbohem!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]