Zaorálek je na odvolání. Jeho hulvátství dosahuje zemanovských rozměrů

Eric Drooker

Ministr zahraničí dokázal, že jeho úroveň se poslední dobou mílovými kroky blíží Miloši Zemanovi. Nejenže se Lubomír Zaorálek zastával prezidenta republiky, když se jel bratříčkovat na Rhodos s blízkým přítelem Vladimira Putina a vykašlal se na pohřeb Šimona Perese, ale nyní si nevidí do úst, stejně jako Zeman. Srovnání dalajlámy s Konradem Henleinem je na okamžité odvolání z funkce, protože takový šéf diplomacie dělá republice pouze ostudu.

Boj proti Danielu Hermanovi, který si „dovolil“ při návštěvě České republiky přivítat dalajlámu, nabírá nechutných rozměrů. Nejenže někteří ministři chtějí jeho rezignaci za nedodržení jakési „dohody o bojkotování tibetského duchovního“, ale odnesl si to i ministrův strýc Jiří Brady, kterému Zeman odmítl udělit přislíbené státní vyznamenání. Herman si totiž dovolil dost. Jasně se řeklo, že dalajláma je zlo a čínským investorům se nelíbí, když se s ním někdo přátelí.

Nejhlasitějším kritikem Hermana je kromě skupinky kolem Miloše Zemana ministr zahraničí Zaorálek. Tedy muž, který by měl v éře nerespektovatelného prezidenta, který v zahraničí dělá pouze ostudu, držet prapor naší zahraniční politiky a snažit se o zlepšení českého obrazu ve světě. V současnosti to ovšem vypadá, jakoby si hradní mocipán v Zaorálkovi vychoval poctivého vyslance, který šíří jeho slabomyslné „bonmoty“.

Přirovnat dalajlámu ke Gruppenführerovi SS je skandální, buranské, odsouzeníhodné a takové zemanovské. Slušný člověk by takový výrok nepronesl ani v hospodě po lahvi tvrdého alkoholu. Také to však takový člověk neřekl. Byl to ministr zahraničí České republiky. Ostuda nejen domácí, ale mezinárodní. I když se Zaorálek za svůj výrok omluvil, je jasně vidět, jak přemýšlí, a není možné, aby takový člověk pokračoval ve své funkci a svou nenávist šířil i ve jménu naší republiky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner