Zaorálek nabídl Babišovi funkci zmocněnce pro kulturu. Prý jí rozumí jako očkování

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) (ČTK)

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) | FOTO: ČTK

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve své pravidelné nedělní promluvě „Čau lidi“ pustil do ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Podle předsedy vlády nebyl schopen umělcům zajistit dostatečné kompenzace. Vše podle premiéra musel zachraňovat superministr Karel Havlíček (za ANO). Zaorálek proto Babišovi nabídl funkci zmocněnce pro kulturu.

„Ministr Havlíček prosadil ty programy na podporu podnikání,“ pochvaloval si ve svém tradičním nedělním hlášení premiér Babiš. Poté, co vyjmenoval úspěchy ministra průmyslu a obchodu, ministra dopravy a vicepremiéra Karla Havlíčka, pustil se do ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

„Pan Havlíček, jelikož ministr kultury se k tomu neměl a žádný program pro kulturu pořádně nevytvořil, prosadil další miliardu pro podnikatele v kultuře,“ přečetl ve videu premiér Babiš a dále pokračoval v chvále svého superministra Havlíčka.

Ministr kultury Zaorálek si slova předsedy vlády nenechal líbit. V neděli večer se k nim vyjádřil na sociální síti. „Možná by se pan premiér, až bude zmocněncem pro očkování, měl stát i zmocněncem pro kulturu. Rozumět tomu bude zhruba stejně,“ napsal na twitteru.

twitter

Lubomír Zaorálek vyjádřil, co si myslí o Babišovi a jeho manažerských schopnostech.

Že se Andrej Babiš stane zmocněncem pro očkování, oznámil v neděli novinářům při návštěvě pražských nemocnic. „Protože já mám svoje zkušenosti s ministerstvem zdravotnictví, celoroční, takže jsem se rozhodl, že to budu já,“ prohlásil Babiš. Nabídku stát se zvláštním zmocněncem vlády pro očkování proti covidu-19 odmítl minulý týden Babišův poradce a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]