Zaorálek už pochopil, jak se řídí stát jako firma a všem to vysvětlil na Twitteru

Lubomír Zaorálek. (ceskatelevize.cz)

Lubomír Zaorálek. | FOTO: ceskatelevize.cz

Ministr zahraničí už dokonale prohlédl, jak to Andrej Babiš myslel, když vyprávěl o tom, že chce řídit stát jako rodinnou firmu. K poznání mu pomohla především kauza úniků z policejních spisů, která se nyní řeší v Brně a jejímž účastníkem je i zeť náměstkyně ministerstva financí Aleny Schillerové. Shrnutí nabídl Lubomír Zaorálek na svém twitterovém účtu.

Přestože se Andrej Babiš tváří, že nemá nic společného s Davidem Rusňákem a jeho firmou DRFG, věří tomu málokdo, včetně šéfa české diplomacie.

„Už vím, co myslí Andrej Babiš tím svým řídit stát jako rodinnou firmu: David Rusňák Family Group = DRFG, jeho žena v radě Brna za ANO. Nyní už Babišem stažená z původní parlamentní kandidátky ANO, předsedkyně dozorčí rady brněnských tepláren, kde sedí se synem Jaroslava Faltýnka. Její matka Alena Schillerová nejdříve na Finančním úřadě Brno-venkov, kde jsou registrovány Rusňákovy firmy. A poté měl obviněný Rusňák tchýni dokonce jako náměstkyni na Ministerstvu financí České republiky,“ píše Zaorálek na sociální síti.

Zdá se, že celou situaci pochopil ministr zahraničí naprosto přesně, jen to mělo přijít o pár let dříve.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]