Zaorálek vysvětluje nevýhody radaru v Brdech. Nemohl si vybrat lepší dobu

Lubomír Zaorálek (ČSSD)  (ČTK)

Lubomír Zaorálek (ČSSD) | FOTO: ČTK

Jak by to vypadalo, kdyby Českou republiku i nadále vedla koalice ANO a ČSSD, naznačil Lubomír Zaorálek. V době, kdy se celý západní svět mobilizuje, podporuje Ukrajinu napadenou Putinem, dává dohromady vojenskou pomoc a zcela jasně si snad každý uvědomuje důležitost NATO a pevného spojenectví v rámci této organizace, tak sociální demokrat Lubomír Zaorálek vysvětluje, jak moc je dobré, že nemáme radar v Brdech.

„Tak prý jsme udělali chybu – měli jsme všichni chtít radar v Brdech! Nesmysl. Joe Biden, když navštívil Prahu jako viceprezident, mi řekl, že informace, které jsme dostávali k „radaru“, byly nepravdivé. Ocenil, že jsme se tomu postavili. Rozhodně nebyl určen pro ochranu České republiky a účinnost byla nízká. V případě konfliktu by byl radar cílem prvního úderu – zřejmě jaderného. Generálové se podivovali, že jsme si něco takového chtěli postavit vedle hlavního města. Podobný radar existoval v Tichém oceánu,“ napsal Zaorálek na twitteru.

(Týdeník FORUM)

Na připomenutí hrdinství svého a dalších soudruhů z ČSSD si nemohl vybrat vhodnější dobu. Právě teď, když evidentně psychicky nezdravý Putin vztekle vyhrožuje atomovým bombardováním Západu, by se takový radar hodil. Klasický argument, že by právě toto zařízení bylo první na seznamu cílů, je stále úsměvnější.

Boj sociálních demokratů a lidí sdružených v organizaci Ne základnám byl první velký projekt ruských tajných služeb u nás. A povedlo se. Radar tady nestojí. Tehdejší akce Rusům ukázala, že v České republice se jim bude dařit, postupně obsadili část parlamentu i Pražský hrad. A právě Zaorálkem připomenutá akce bojující proti spojeneckému radaru v Brdech byla na začátku.

Někteří koaliční politici hovoří o tom, že je potřeba znovu otevřít otázku umístění spojenecké jednotky na území České republiky. Nemusí to být nutně radar, ten už stojí jinde. Může to být letiště, případně jakýkoliv jiný útvar. To jsou úvahy správným směrem, a ne připomínka velké ostudy, kterou mají na svědomí sociální demokraté a proruská iniciativa Ne základnám.

Každým dnem se ukazuje, jak důležité byly podzimní volby a jejich výsledek. Jak by asi řešili současnou situaci Hamáček, Babiš nebo Zaorálek? Hamáček, který se chystal na velmi podezřelou cestu do Kremlu? Babiš, trvale zmatený, ulhaný, vydíratelný a ustrašený bývalý příslušník StB? Bojící se Zaorálek? Lepší nedomýšlet.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]