Zaplněný Staromák vysílá na Hrad jasný signál. Zemane, už tě bylo dost!

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Zatímco prezidentská kancelář stále ještě neví, zda za pár desítek minut dokáže zaplnit Vladislavský sál, ve kterém proběhne oslava 28.října a předávání státních vyznamenání, mnoho lidí vyrazilo na Staroměstské náměstí. Nechtějí totiž akceptovat hulvátské chování Miloše Zemana a svou účastí na alternativní oslavě státního svátku ukazují, že nejsou stádem, které jde za jedním člověkem. Ukazuje se, že občanům není budoucnost republiky tak jedno, jak se někdy může zdát.

Staroměstské náměstí bývá zaplněno málokdy, většinou je to díky úspěšným fotbalistům nebo hokejistům, kteří přivážejí cenné medaile a chtějí svůj úspěch oslavit i s národem. Dnes ovšem národ neslaví, naopak. Projevuje nesouhlas. Nesouhlas s chováním toho, který je podle zákona považován za hlavu státu, i když se tak nechová. Jde o protest proti muži, který se rozhodl dělat České republice ostudu po celém světě a náš stát směřovat do náruče východních mocností – Ruska a Číny.

Miloš Zeman ()

Lidé, kteří místo večera v pohodlí domova raději zvolili účast na demonstraci za svobodu a demokracii, vysílají jasný vzkaz nejen na Hrad, ale také do Strakovy akademie. „Nechceme být majetkem Zemana ani Babiše,“ je jasně cítit z hesel, která zaznívají z davu a jsou stejně jako účastníci programu oceňovány potleskem.

Michal Horáček je jasným protikandidátem Miloše Zemana do příštích voleb, ale stále se ještě nezřekl své role moderátora večera a nepustil se do předvolební agitky. Je vidět, že dnes nejde o něj, ale o Zemana a především, o jeho zastavení. Lidé jsou nespokojení a prezident to musí vnímat. Zda mávne rukou jako vždy, nebo se bude tajně vztekat je otázka následujících hodin. Očekávat se dají urážky a nechutnosti, ale to nikoho nepřekvapí. Všichni na Staroměstském náměstí s tím počítají a nenechají se tím rozladit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]