Zapomněl, že vydělal 30 milionů. Arenberger je dobrý parťák do vlády vyšetřovaných

Premiér Andrej Babiš (ANO) a exministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) a exministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) | FOTO: ČTK

Vláda Andreje Babiše už delší dobu působí, jako kdyby se její členové poznali v čekárně na policejní stanici. V posledních dnech se ukázal nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger jako její právoplatný člen. Nejprve zapomněl, že si bokem vydělal 30 milionů korun. Také zapomněl, že vlastní řadu nemovitostí a že si pronájmem vydělal 1,5 milionu. Když na tyto jeho úspěchy upozornili novináři Seznamu, Arenberger si vzpomněl. To je dobře. Taková věc se stane každému. Vyděláte třicet milionů a zapomenete to zmínit při nástupu do funkce ministra.

Další čerstvá informace se týká nového náměstka ministra vnitra Hamáčka, známého sociálního demokrata a lháře Michala Haška. Záchranářům na jihu Moravy zmizel automobil Land Rover. Ukázalo se, že s ním jezdil právě Hašek v době, kdy byl na jihu Moravy hejtmanem. Asi se mu zachtělo prostornějšího vozu. Dříve si totiž pořídil za krajské peníze o něco menšího Superba, ovšem ne jen tak nějakého. Opět ho nechal koupit na krajskou záchranku a opatřit modrým majákem. Jako hejtman neměl právo na přednostní jízdu, tak udělal z krajské limuziny „sanitku“. Dobře si Jan Hamáček vybral. Měl by ale hlídat vozový park na ministerstvu.

()

Ve vládě Andreje Babiše, kterému hrozí deset let vězení za údajný dotační podvod, je obtížné najít ministra, který by neměl nějaký problém. Popořádku. Alena Schillerová? Nekompetentní ministryně financí, která sice neumí anglicky, ale o to raději se fotí. Její největší problém v budoucnu pravděpodobně bude nečinnost v kauzách Andreje Babiše a jeho krytí. Richard Brabec? Děsivě se zamotal do kauzy Otrávená Bečva, kde mezi hlavní podezřelé patří chemička Andreje Babiše. Bývalý manažer Babišova Agrofertu Brabec vytrvale tvrdí, že tato chemička za nic nemůže. Když padá moc dotazů, kolabuje.

Karel Havlíček? Jeho ministerstvo vyplácí Babišovi v ohromném střetu zájmů dotace. Audity a důkazy ho nezajímají. Peníze pro šéfa jsou důležitější.

Jan Hamáček? Ministr vnitra, který oddaně kryje Babiše a který se momentálně pohybuje na hraně velezrady se svým dobrodružstvím s Ruskem a Sputnikem.

Miroslav Toman? Ministr zemědělství, který je sám velkozemědělcem. Střet zájmů vzor Andrej Babiš. Normální premiér by takového pána do vlády nikdy nevzal.

Klára Dostálová? Ministryně pro místní rozvoj, která vytrvale nehájí zájmy České republiky, ale zájmy podnikatele Andreje Babiše. Sama je podezřelá z dotačního podvodu a zneužití pravomoci úřední osoby. Policisté u ní provedli i domovní prohlídku.

Tím největším hříchem všech ministrů, a to i těch výše nejmenovaných, ale je krytí Babiše, jeho ohromného střetu zájmů, zneužívání funkce a zneužívání médií, tedy podíl na legitimizaci všeho, co Babiš páchá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]