Zásadní obrat. ANO už není lídrem. Volební model má nového vítěze

Po mnoha letech přichází zásadní obrat. Hnutí ANO Andreje Babiše už není lídrem preferencí. Aktuální volební model má nového vítěze. Jde o Piráty a STAN. ANO je druhé a na třetím místě koalice SPOLU. Volební model si nechala zpracovat Česká televize, představí ho Václav Moravec ve svém pořadu v neděli. Na nový model s novým vítězem Václav Moravec odkazuje v upoutávce. Volební model má podle informací deníku FORUM 24 přinášet právě výše popsané pořadí.

Hnutí ANO v preferencích padá již řadu týdnů, naopak opoziční strany rostou. Babiš si ale až dosud držel vedení, nyní se propadl na druhé místo a dotahuje ho i koalice stran SPOLU. Propad preferencí vládnoucího hnutí souvisí s nezvládáním krize s čínskou chřipkou, chaotické kroky, výmluvy premiéra a svalování viny na druhé.

archiv

Jde o další špatnou zprávu pro Andreje Babiše. Tomu se začíná vzdalovat šance na složení koalice po říjnových volbách. Špatně jsou na tom i jeho koaliční partněři ČSSD a KSČM. Naopak opoziční strany se ve volebních modelech a předvolebních průzkumech vytrvale přibližují v součtu 50% získaných hlasů.

Uvedený volební model je pravděpodobně připravovaný ještě před čtvrtečním jednáním Poslanecké sněmovny o prodloužení nouzového stavu. Ani toto jednání Babišovi nejspíše mnoho preferencí navíc nezískalo. Premiér ukázal nulovou ochotu dohodnout se s opozicí na odhlasování dalšího prodloužení nouzového stavu, po tom, co ho opustili dlouhodobí spojenci, komunisté. Babiš pouze fňukal a svaloval vinu na opozici, tak jak to dělá od svého nástupu do politiky.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner