Osobnosti, které odešly v roce 2021. Nejen Šafránková, Belmondo a Kellner

Nejbohatší Čech Petr Kellner. (ČTK)

Nejbohatší Čech Petr Kellner. | FOTO: ČTK

Rok 2021 mají na náhrobních kamenech zapsány mnohé významné osobnosti. Velkou měrou se na úmrtí podepsala tzv. čínská chřipka. V mnoha případech šlo ale o přirozenou smrt stářím. Například velmi oblíbený princ Phillip, celoživotní opora královny Alžběty, odešel 9. dubna v nedožitých 100 letech.

Pod dvou dnech v nemocnici zemřel také Jan Vodňanský na komplikace s covidem-19. S covidem zemřel například František Filip, známý tuzemský režisér, komplikacím s touto nemocí a dalším onemocněním podlehl i jednačtyřicetiletý zpěvák David Stypka nebo pětasedmdesátiletý hudebník a skladatel Ladislav Štaidl.

Skutečně nečekanou informací byla nehoda vrtulníku na Aljašce, v jehož troskách zemřel 27. března Petr Kellner. Nejbohatší Čech, majitel  mnoha společností, zaměstnávající desítky tisíc lidí.

Stejně tak neočekávaným odchodem byl konec Libuše Šafránkové. Herečku, kterou milují miliony diváků nejen za její ztvárnění Popelky, ale díky desítkám dalších rolí. Namátkou Svatební cesta do Jiljí, z novějších pak například Kolja nebo Obecná škola.

Další ránou bylo 6. září a úmrtí Jeana-Paula Belmonda. Mimořádně smutná událost, kterou si uměl připustit jen málokdo. Na filmy J. P. Belmonda se dívaly miliony lidí. Populární byl v Československu i před rokem 1989. Herec a kaskadér Belmondo má řadu nezapomenutelných rolí. Pro mnoho lidí bude však navždy nedostižným Bobem Saint-Clarem z filmu Muž z Acapulca.

Prvního prosince odešel ve věku 102 let Miroslav Zikmund, legenda cestovatelství. Člověk ze staré školy, který když něco řekl, tak to tak platilo.

A to zdaleka není všechno. V končícím roce navždy odešli vědci, sportovci, veteráni, zpěváci, moderátoři a mnozí další. Byl to bolestivý rok.

A na závěr: Celkový účet pro Andreje Babiše připomíná téměř 40 tisíc zbytečně zemřelých lidí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]