Zase nic. Zeman ignoruje únos letadla s hrozbou stíhačkou, kterého se dopustil Lukašenko

Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin (Пресс-служба Президента России/Wikimedia Commons)

Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin | FOTO: Пресс-служба Президента России/Wikimedia Commons

Miloš Zeman opět mlčí ke zcela děsivému dění v Bělorusku. Alexandr Lukašenko nařídil donutit k přistání dopravní letadlo, které letělo nad Běloruskem. Jako hrozbu nechal vyslat k letadlu vojenskou stíhačku. Ta pohrozila, aby dopravní letadlo přistálo. Všichni pasažéři museli na kontrolu. Jednoho ozbrojené síly diktátora Lukašenka zatkli. Disidenta Romana Protaseviče.

Ke skandálu se vyjádřili patrně všichni přední politici České republiky, Evropy a převážné části světa. Jen jeden stále mlčí. Jmenuje se Miloš Zeman a je prezidentem České republiky. Zřejmě mu únos dopravního letadla nestojí za vyjádření, nestojí mu za vyjádření ani to, že Lukašenko tak moc chtěl zatnout jednoho zástupce opozice, že neváhal unést dopravní letadlo plné lidí.

()

Opakuje se to, co jsme bohužel museli sledovat v loňském roce. Zeman tehdy tak dlouho mlčel k tématu zmanipulovaných voleb v Bělorusku a k následným masivním demonstracím, až se nevyhnul zahrnutí do společného prohlášení prezidentů V4, které dění v Bělorusku odsoudilo.

Ale co se děje nyní, to nikdo neví. Ovčáček, který měl ke skandálu v Bělorusku vydat stanovisko Zemana okamžitě, tak mlčí.  Neměnný je i stav webu Pražského hradu.

Co se děje? To skoro nikdo neví. Musíme počkat, až bolševici a dezinformační scéna celou věc rozmělní, zamotají a znevěrohodní. Také zřejmě musíme počkat na puding. No a potom je tu ten poslední důvod k čekání. Zeman si totiž odvykl pracovat, například vyjádřit se okamžitě k jednotlivým kauzám. To se neděje. Teď je totiž doba čekání. Třeba týden nebo dva. Až potom se pan prezident vyjádří a trošku si zalže, jak se to tak stává.

Je potřeba se ptát, proč prezident nezvládá komunikaci na sítích, proč sám nemůže komunikovat. Proč používá ke komunikaci Ovčáčka, který nepatří mezi nejlepší mluvčí. A proč nechce nic říci. Má strach? A jaký má Zeman vlastně názor? A stále čerpá informace z teletextu? Za necelé dva roky přijde zajímavá změna, až se nebudeme muset stydět za svého prezidenta. Snad.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]