Zastavení kauzy Čapí hnízdo předcházela tajemná schůzka

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman  (ČTK)

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman | FOTO: ČTK

Klíčovému rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo předcházela tajemná schůzka nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana a Heleny Válkové, vytrvalé obhájkyně Andreje Babiše. Podle serveru neovlivní.cz se schůzka uskutečnila v hotelu Aria den před tím, než šéf pražských žalobců Erazím z dovolené potvrdil rozhodnutí Jaroslava Šarocha zastavit stíhání premiéra a dalších osob.

()

Co na schůzce Zeman s Válkovou řešili, není jasné. Zeman však přiznal, že byla řeč i o Čapím hnízdě. „Zaznělo to tam. Ovšem jen v tom smyslu, že bych s premiérem rád mluvil ohledně zákona o státním zastupitelství, protože to vypadá na konflikt s ministryní spravedlnosti. Ale že teď není vhodná situace se s ním scházet, protože je tu stále Čapí hnízdo, kde můžu rozhodovat,“ řekl pro neovlivní.cz Pavel Zeman s tím, že jednání inicioval on a primárně se chtěl bavit o vězeňství.

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman je nyní jedinou osobou, která může Babiše poslat soudu. V kauze Čapího hnízda a stíhání premiéra bude mít právě Pavel Zeman poslední slovo. Naprostým paradoxem je, že Babiš může Zemana odvolat. V současné době také řeší změnu funkčního období žalobců. Objevily se tak spekulace, že Pavel Zeman měl s Válkovou, stranickou kolegyní Babiše, řešit možný obchod se svým neodvoláním a definitivním zastavením kauzy Čapí hnízdo. Tyto spekulace Pavel Zeman odmítl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]