Zastavují očkování, které sotva začalo. Pak zase nezastavují. Blatný a Babiš nemají na svých místech co dělat

Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný (oba za ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný (oba za ANO) | FOTO: ČTK

Andrej Babiš za svoji kariéru ukázal mnoho důvodů, proč nemá ve funkci premiéra co dělat. Dnes jeden z těch nejdůležitějších. Není skvělý manažer, jak o sobě tvrdí. Je tragický manažer. Krizi okolo čínské chřipky nezvládá od začátku. Dnes ale jeho vláda chaosu doporučila pozastavit očkování a zrušit rezervace, které senioři horko těžko učinili. A aby toho nebylo málo, po vydání doporučení Babiš konstatoval, že doporučení neplatí, prý o tom neví.

A proč to všechno? Důvod je jediný. Česká republika nemá očkovací látku. Může za to vláda Andreje Babiše, která ji neumí obstarat. Spoléhá se pouze na dodávky od Evropské unie a lže o tom, že ČR nesmí nakupovat samostatně. Jednoduše neshání pro své obyvatele vakcínu, jen čeká, co sem pošle EU.

V zahraničí tak musí nevěřícně sledovat, co se u nás děje. Počet nemocných stoupá, už tak pomalé očkování se zastavuje, lidé umírají, premiér se usmívá a říká, jak je všechno skvělé, a vysvětluje, že za vše, co se nedaří, může Evropská unie. Odškodnění ze strany státu kriticky vázne, systémy, kde se mají podnikatelé registrovat, nefungují.

Izrael už naočkoval více než 2,5 milionu lidí, především nejrizikovější skupinu obyvatel. A výsledek? V Izraeli ubylo až 60 % hospitalizovaných seniorů. Naproti tomu v České republice jsou přeplněné JIPky, totálně vyčerpaný personál, který se vláda snaží motivovat tak, že za práci na podzim dostanou odměny možná v dubnu. Vrtulníky záchranné služby přepravují po republice vážně nemocné a lékaři hledají volná místa v nemocnicích.

Sliboval, že bude líp, je hůře a hůře. Mrtvých bude dál přibývat. Babiš už dostal prostoru až moc. Ukázal svoji neschopnost. Každý slušný prezident by mu doporučil odejít.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner