Uherskohradišťský zastupitel za hnutí ANO Tomáš Janča nejspíše považuje útok na poslance TOP 09 Dominika Feriho za vtipný. Ukazuje to jeho facebookové vyjádření spolu s „legračním“ obrázkem. Média navíc podle něj ukazují útočníky jako rasisty, kterými nejsou.

„Zase vidím velké množství politiků, co se snaží si nahonit politické body na nešťastné situaci, která se přihodila panu poslanci Ferimu. Nejdříve jsem se k tomuto incidentu nechtěl vůbec vyjadřovat, ale teď mi to už opravdu nedá. Tato situace mě opět utvrdila v tom, že média v dnešní době neřeší, co napíší, a fakta si neověřují. Jde především o to, aby situace byla co nejvíce sexy pro čtenáře a stránka měla velkou návštěvnost. Já sám jsem byl velmi překvapen, když jsem uviděl tváře těch „rasistických“ útočníků. Mladšího útočníka dobře znám. Je to velmi vzdělaný a zodpovědný člověk, určitě ne rasista,“ napsal zastupitel.

Násilí prý Janča neschvaluje. „Je potřeba si uvědomit, že každá mince má dvě strany. Věřím, že alespoň obyvatelé našeho krásného města si dokáží udělat o celé situaci vlastní názor, nebude jim stačit verze jedné strany a nepřidají se k veřejnému pranýřování těchto osob. Morava je krásná, akorát tady po sklence vína ty boží mlýny melou trošku rychleji než v Praze,“ uvedl.

Feriho o Velikonocích napadli na koštu vín v obci Boršice na Uherskohradišťsku dva neznámí muži. Zraněný Feri byl s řeznou ránou na zádech převezen do nemocnice. Poslanec o tom informoval na Twitteru.

„Jel jsem na Moravu a nějací dva pánové se jali pěstí. Hele, můžeme spolu politicky nesouhlasit, ale fyzicky se nenapadáme. Snažil jsem se jim to vysvětlit, ale co se dá dělat,“ uvedl Feri na twitteru. Podle poslance jeho návštěvu kulturní akce v Boršicích pokazili „nějací borci, kteří prý říkali něco o negrech“. Feri má z otcovy strany předky v Etiopii.

Zdravotnická záchranná služba poslance převezla do nemocnice v Uherském Hradišti. „Lékaři mi zašili řeznou ránu na zádech a jsem asi v pohodě. Snad mě brzo pustěj,“ uvedl později na Twitteru Feri.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora