Zavírá i známá restaurace u Pražského hradu. „Lidé se hned tak nevrátí,“ vysvětlil personál

FB Kuchyň

Restaurace Kuchyň zavírá | FOTO: FB Kuchyň

Jak vypadají praktické dopady krize okolo koronaviru a nepomoc vlády podnikatelům a firmám, je teď jasně vidět na mnoha místech České republiky. Mezi provozovnami, které zmizí, je i známá restaurace Kuchyň na Hradčanském náměstí kousek od Pražského hradu. Její personál oznámil na sociálních sítích, že už nemůže čekat na turisty a nemá peníze na náklady.

„Zavíráme Kuchyni. Z Hradčan zmizeli lidé, a protože se hned tak nevrátí, rozhodli jsme se Kuchyni uzavřít. Nesmírně nás to mrzí zejména kvůli kuchařům, číšníkům a výčepním, kteří pečovali o každého hosta. Díky vám všem, kdo jste nám pomohli budovat tohle místo na dohled od Pražského hradu. Bohužel nemáme dostatek peněz na provoz, mzdy a nájemné, abychom zvládli nadcházející náročné období bez turistů, a proto ze Salmovského paláce odcházíme. Děkujeme vám, milí hosté, že jste naši Kuchyň navštívili, a věříme, že se brzy potkáme v některém z dalších podniků Ambiente Restaurants,“ stojí ve vyjádření personálu restaurace.

Vláda zatím neuvedla do praxe prakticky žádnou z avizovaných forem pomoci podnikatelům a živnostníkům. Stát umožnil získat půjčku, ale připravený objem peněz byl během několika málo hodin rozebraný. Živnostníci marně čekají na možnost odkladu splátek úvěrů a hypoték. Marně čekají na jakoukoliv přímou finanční pomoc od státu. Ministerstvo financí neustále mění podmínky, za kterých by živnostníci mohli získat alespoň slíbených 25 tisíc korun. Zřejmě jediné, co stát zatím skutečně poskytl, je pozastavení EET, což je ale pro podnikatele, kteří nesmějí otevřít své obchody, spíše výsměchem.

Takových informací, jakou dnes vydala restaurace Kuchyň, tak bude bohužel přibývat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner