Závist, že měl Fiala prostor v televizi. Babiš a Okamura opět nepřekvapili

Premiér Petr Fiala (ODS) (Úřad vlády ČR)

Premiér Petr Fiala (ODS) | FOTO: Úřad vlády ČR

Opozice nepřekvapivě útočí na premiéra Petra Fialu a celou vládu za nedělní mimořádný projev. Nejzábavnější byl Tomio Okamura. Po projevu, ve kterém Fiala ujistil, že vláda zajistí energetickou nezávislost na Rusku, a poprosil obyvatele, aby šetřili, Okamura oznámil, že by vláda měla rezignovat. Nezávislost České republiky na Rusku ho evidentně trápí.

Okamura si ve vyjádření po projevu postěžoval, že prý by Češi mohli mít levnější plyn, kdyby měli přímý kontakt s producentem. Myslel tím samozřejmě to, kdyby se česká vláda jela poklonit Putinovi a poprosila ho o plyn. Jenže Fiala válečnému zločinci podlézat nechce, místo toho jeho vláda poslala na Ukrajinu zbraně a další pomoc. Fiala projevem ujistil, že se vláda nenechá Rusy vydírat. To mu okamurovci nikdy neodpustí. Ostatně, v závěru vyjádření Okamura napsal, že projev byl hloupý a zbytečný a že vláda by měla podat demisi. Evidentní smutek v Okamurově hradě na Břevnově.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Se zpožděním reagovala také Alena Schillerová z hnutí ANO. Po téměř dvou hodinách od projevu nedokázala vymyslet nic lepšího, než že vláda je asociální a že nižší ceny za energie zaplatíme všichni. Vládu, která rozhodla o další stovce miliard na pomoc proti drahotě, nazvala blízká spolupracovnice miliardáře Babiše elitářskou. Tak pravila exministryně, která stojí za největším zadlužením České republiky v historii, a současně členka vlády, která se do historie zapsala neschopností vést tuto zemi v době krize i mimo krizi.

S kritikou přišel samozřejmě i Babiš, kterému vadí také to, že Petr Fiala v televizích vystoupil pět dní před volbami. Že dělal v době svého premiérování totéž, navíc s marginálním sdělením a v době, kdy se měl spíše stydět za svoji neschopnost a snažit se být neviditelný, to už Babiš nepřipomíná.

Žádná chvála, jen kňučení, že má Petr Fiala prostor v televizi. Je to od okamurovců a babišistů očekávaný postoj. Nepatří mezi konstruktivní opozici, která by se chtěla společně s vládou podílet na pomoci domácnostem a firmám v boji s vysokými cenami energií. Jednomu jde jen o Rusko a rozvrácení demokracie v České republice. Druhému jde jen o vlastní moc a peníze. Reakce opozice nepřinesly žádná překvapení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články