Zavoral je jediným kandidátem na šéfa Českého rozhlasu. Ostatní nesplnili podmínky

Ilustrační foto (Rostislav Kaplan)

Ilustrační foto | FOTO: Rostislav Kaplan

Do výběrového řízení na generálního ředitele Českého rozhlasu se přihlásili tři lidé. Formální kritéria však splnil pouze současný šéf René Zavoral, kterému stávající mandát končí v lednu příštího roku. Informoval o tom web Lupa.cz

Rada Českého rozhlasu vyhlásila výběrové řízení na pozici generálního ředitele veřejnoprávního rozhlasu letos v červenci, přihlášky mohli zájemci podávat do 16. srpna. Jejich jména zveřejnila Rada Českého rozhlasu v pondělí. 

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Mezi přihlášenými se – kromě stávajícího generálního ředitele Reného Zavorala – objevili ještě Karel Drgáč a Pavel Emanovský. Ti však formální kritéria rady nesplnili. Například Karel Drgáč nedodal úředně ověřenou kopii lustračního osvědčení, ale jen prostou. Obálka s jeho přihláškou nebyla přelepena štítkem s jeho podpisem a jevila známky otevření a opětovného uzavření, tvrdí web.

Také obálka s přihláškou Pavla Emanovského nebyla přelepena štítkem s podpisem. „Obálka obsahuje pouze listinu označenou jako Mediální nóta Táni Antoinetty II. z 08.08. L.P. 2021 a nejedná se o přihlášku do výběrového řízení na funkci,“ konstatuje podle webu notářský zápis.

Uchazeči na šéfa Českého rozhlasu museli splnit několik požadavků. Mezi ně patří aktivní znalost angličtiny, vysokoškolské vzdělání na magisterské úrovni, manažerské zkušenosti a kandidátský projekt s výhledem do roku 2028. Maximální rozsah projektu byl stanoven na deset normostran.

Stávající generální ředitel byl do funkce zvolen v lednu 2016. Zaujal místo po Peteru Duhanovi, ve finále volby porazil Tomáše Skřivánka. Od členů rady získal sedm hlasů z možných devíti. Do výběrového řízení se tehdy přihlásilo celkem 31 zájemců, pět přihlášek ale rada kvůli formálním nedostatkům vyřadila.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]