Zavražděná ruská aktivistka měla bodné rány i stopy po škrcení

Zavražděná ruská aktivistka Jelena Grigorijevová (fb)

Zavražděná ruská aktivistka Jelena Grigorijevová | FOTO: fb

V Petrohradě zavraždili známou aktivistku Jelenu Grigorijevovou. Žena se účastnila demonstrací proti ruskému záboru ukrajinského poloostrova Krym, zasazovala se za práva lidí z komunity LGBT, ale také za propuštění ukrajinských politických vězňů a angažovala se i v dalších kauzách. Její tělo s několika bodnými ranami našli v neděli. Informaci přinesl mj. server Meduza.

Zavražděná aktivistka Jelena Grigorijevová demonstrovala i proti záboru ukrajinského Krymu

Stoupenec opozice Dinar Idrisov na sociální síti Facebook informoval, že 41-letou aktivistku v pátek v noci „brutálně zavraždili nedaleko jejího domu“.

Dodal, že Grigorijevová nedávno nahlásila na policii, že jí kdosi vyhrožoval. Muži zákona však nic neudělali. Oběť požádala kamaráda, aby se jí postaral o kočku v případě, že by se jí něco stalo.

Aktivistům za práva LGBT v Jekatěrinburgu nedávno přišel dopis, jehož pisatel jim vyhrožoval, že nezavřou-li své centrum, „stane se něco velmi vážného a smutného“. Odesílatel se podepsal jako „likvidátor homosexuálů“.

Petrohradské zpravodajské servery uvedly, že oběť měla rány na zádech i ve tváři a patrné stopy po škrcení. Policie už údajně zatkla podezřelého.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]