V Petrohradě zavraždili známou aktivistku Jelenu Grigorijevovou. Žena se účastnila demonstrací proti ruskému záboru ukrajinského poloostrova Krym, zasazovala se za práva lidí z komunity LGBT, ale také za propuštění ukrajinských politických vězňů a angažovala se i v dalších kauzách. Její tělo s několika bodnými ranami našli v neděli. Informaci přinesl mj. server Meduza.

Zavražděná aktivistka Jelena Grigorijevová demonstrovala i proti záboru ukrajinského Krymu

Stoupenec opozice Dinar Idrisov na sociální síti Facebook informoval, že 41-letou aktivistku v pátek v noci „brutálně zavraždili nedaleko jejího domu“.

Dodal, že Grigorijevová nedávno nahlásila na policii, že jí kdosi vyhrožoval. Muži zákona však nic neudělali. Oběť požádala kamaráda, aby se jí postaral o kočku v případě, že by se jí něco stalo.

Aktivistům za práva LGBT v Jekatěrinburgu nedávno přišel dopis, jehož pisatel jim vyhrožoval, že nezavřou-li své centrum, „stane se něco velmi vážného a smutného“. Odesílatel se podepsal jako „likvidátor homosexuálů“.

Petrohradské zpravodajské servery uvedly, že oběť měla rány na zádech i ve tváři a patrné stopy po škrcení. Policie už údajně zatkla podezřelého.

Revue Forum Banner