Zavření škol kvůli covidu se podle Gazdíka nedá vyloučit. Prázdniny se neprodlouží

Petr Gazdík (STAN) (FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská)

Petr Gazdík (STAN) | FOTO: FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská

Zavření škol kvůli epidemii covidu-19 bude pro nastupující vládu ODS, TOP 09, KDU-ČSL a Pirátů se STAN v případě nutnosti omezení kontaktů mezi lidmi až na posledním místě, nedá se ale vyloučit. V pořadu Benešovský Impuls to řekl kandidát na ministra školství Petr Gazdík. Později uvedl, že po dohodě s končícím ministrem Robertem Plagou se vánoční prázdniny prodlužovat nebudou.

„Není možné nechat děti i rodiče v nejistotě. Stávající ministr dle pokynů dosavadní vlády nechce prodloužit prázdniny. A protože není jasné, kdy novou vládu jmenuje prezident republiky, není možné rozhodnutí o termínu prázdnin už dále oddalovat. Prázdniny zkrátka zůstanou tak, jak jsou naplánované,“ uvedl Gazdík.

V pořadu zdůraznil, že pokud by došlo na uzavírání škol, měly by přijít na řadu až po dalších odvětvích. „Snahou naší koalice a mě osobně bude bránit tomu (uzavření škol) co nejvíce, snažit se, aby školy byly skutečně až ty poslední, které se budou zavírat, až po podnicích, průmyslu a všem ostatním,“ řekl.

()

„Snad ta epidemie bude v nejbližších dnech kulminovat a situace se následně bude zlepšovat. Ale to, že se to bude opakovat, že s covidem tady budeme žít i příští roky a že musíme být připravení třeba do distanční výuky přejít, to je možné,“ uvedl.

Podle Gazdíka šlo ohledně prázdnin návrh epidemiologů, podle kterých by se žáci před prázdninami rovněž měli otestovat, aby potom o Vánocích neroznesli nákazu mezi široké příbuzenstvo. To platí. Zároveň odborníci upozorňují na to, že na potvrzení pozitivních antigenních testů metodou PCR by bylo potřeba víc času, řekl Gazdík.

Podle návrhu opatření nově vznikající vlády se kvůli výraznému zhoršení epidemie měly vánoční prázdniny začít od pondělí 20. prosince. Harmonogram letošního školního roku počítá s prázdninami od čtvrtka 23. prosince. Děti se mají do lavic vrátit 3. ledna.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články