Zázrak managementu. Superministr Havlíček vyráží v noci řešit topení do pohraničí

ČTK

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček | FOTO: ČTK

Jako císařpán osobně vyoral brázdu a soudruh Stalin řešil problematiku dudlíků a čokolády, tak superministr Havlíček na noc vyrazil řešit akutní problémy s dodávkou tepla do pohraničí.

Nedivme se, že pan Havlíček a další v noci nespí a makají. Řeší totiž všechno. Jako důkaz své otcovské péče včera na twitter napsal: „Velké Hamry u Tanvaldu jsou částečně bez tepla. Napjaté vztahy mezi komerčním provozovatelem teplárny a obcí dnes vyústily v ukončení dodávek pro stovky obyvatel a místní školu. Vyrazili jsme proto ještě večer na místo, pokoušíme se najít řešení a dodávky obnovit.“

FORUM 24

A tohle nám sděluje čtvrt hodiny před desátou. Není divu, že si už od lidí vysloužil posměch.

Dobrý den. Trochu mi vržou dveře. Můžete se cestou zpátky stavět s olejničkou?

„Karel rukama, jež nad oheň ztuhly, přikládá plnou lopatu uhlí, a že jenom z člověka světlo se rodí, tak za uhlím vždycky kus očí svých hodí.“ Jako by ten Wolker viděl do budoucnosti.

Jo v těch hroznejch devadesátkách byli ministři, co dřív makali v kotelně, teď bude v kotelně rovnou makat ministr.

Když ministr Karel, co nikdy nespí, obnovuje osobně dodávky tepla v Tanvaldu, je to stejné jako když by ředitel velké krachující továrny jel do malinké detašované dílny urovnávat spor o šroubováky a rozhodoval, kdo má pravdu. Jestli Pepa, nebo Petr. Žijeme v kántry for fjúčr.

Celkem k tomu není nic dodat. Organizace práce mizivá, všichni řídí všechno, hasí se něco, co se mohlo vyřešit za světla a dřív a ne v noci. Pro svou normální práci bude dnes pan Karel ještě nepoužitelnější, než je obvykle. Běžný člověk by v tom viděl hezkou ukázku, jak krachuje normální řízení. Na některé prosťáčky to jistě zabere. Jak je přítel lidu obětavý! Takoví by měli být všichni! Fakt makají!

To oni makají, to ano. Na svém hezkém obrázku. Tak až se bude hloubit ten Zemanův kanál a uvízne někde buldozer, šup na místo ve tři v noci s lopatou a vyprošťovat. Nejsme přece nemehla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner