Zbabělci. Poslanci hnutí ANO, ČSSD, KSČM a SPD odmítli poděkovat Tchaj-wanu

ČTK

Předseda KSČM Vojtěch Filip, předseda ČSSD Jan Hamáček a předseda vlády Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Neskutečně trapná situace nastala ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně. Poslanci vládní hlasovací koalice, tedy stran ANO, KSČM, ČSSD a SPD, neschválili poděkování Tchaj-wanu za to, že České republice dodal zdarma velké množství zdravotnických a ochranných pomůcek. Hlasování a celou schůzi prosadila ODS a Piráti. Když přišel na řadu bod, který ukládal vládě, aby Tchaj-wanu poděkovala, poslanci koalice se zdrželi.

Projevili se tak jako zbabělci a sluhové Číny. Právě Čína vytváří trvalý velice intenzivní tlak na vrcholné politiky České republiky a nutí je k tomu, aby Tchaj-wan ignorovali. Od čtvrtka je tedy zcela zřejmé, že Čína už nemá ve své moci jen Pražský hrad, ale má také většinu v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

Je opravdu mimořádně trapné, že opozice vůbec musela vládu do oficiálního poděkování Tchaj-wanu nutit. Měla by to být samozřejmost. Každá slušná, sebevědomá a nezávislá vláda by poděkovala automaticky. Jenže vláda Andreje Babiše aktivně zabránila tomu, aby Tchaj-wanu musela poděkovat.

Pro připomenutí, Tchaj-wan dodal do České republiky ochranný materiál zdarma, jako pomoc a dar. Tchaj-wan v České republice v minulých letech investoval nesrovnatelně víc než Čína. A vláda dělá, že to nevidí. Staví se k Tchaj-wanu zády. Naproti tomu Čína České republice také dodala ochranné prostředky, ovšem stát za ně zaplatil přes deset miliard korun. Obyčejný obchod. A vláda? Děkuje Číňanům v podstatě při každé příležitosti a při příletu první placené dodávky sehrála divadlo na letištní ploše, kde nastoupená v pozoru vítala bedny s respirátory. Je to tak, tak moc ostudné chování. Poslanci ANO, KSČM, ČSSD a SPD, styďte se.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner