Zbabělec je tu za stratéga a pokrytec za hrdinu. Jeden žasne

Miloš Zeman a Andrej Babiš na Čapím hnízdě. (ČTK)

Miloš Zeman a Andrej Babiš na Čapím hnízdě. | FOTO: ČTK

Jeden žasne. Zbabělec je tu za stratéga a pokrytec za hrdinu: politolog chválí v rozhlase Babiše, jak chytře si prý vede, když v Praze plive na Evropskou unii a v Bruselu se plazí. Z pokrytectví je teď kumšt a zásluha.

Řetězové maily chrlí ódy, jak to Babiš včera natřel europoslancům, když před nimi zdrhnul a zdálky je urazil. „Nemaj na něj, na státníka, ať táhnou zpátky k Sórošovi! Ať si krade! Krade přece každej, kdo nechce okrást rodinu!“ sprosťačí v anonymech.

Bodejť, Babiš je král jejich slevomatu: prošlý rohlík za kačku ausgerechnet z eurolinky Penamu a kostelecké drůbky s vodou grátis, všechno v akci…, a hlas je doma. Ne srab, geroj je to, myslí na lid, ne na sebe, spílají teď hlupci Evropě, z níž jejich „geroj“ žije. Je přece jejich, lidu: včera byl u střílečky v Ostravě a dneska zas u pásu na roušky. Totéž Hrad. V prádle marast strachu, zato svaly kolem pusy. Urážení mrtvých a pomluvy živých, vše z bezpečí Lán a za rameny ochranky.

Pamětníci vědí: Miloš Zeman byl a je zbabělost sama. Tváří v tvář, bez publika, jen okružní brepta, co si netroufne jít přímo k věci. Zato sólo a před klakou extra ramenáč, co vám to nandá. Nikdo už neví, koho zrovna hraje. Říká „národní zájem“ a myslí Kellnera. Říká „my“ a myslí Rusko. I Hrad proměnil k nepoznání. Na eldorádo famílií ve službách Putina, zatímco občan tam smí jen pod dohledem.

Zbabělost nosí i českou trikolóru. „Tribun národa“ Klaus ml. se zjevně potatil: mindrák si léčí pokrytectvím. Řve jako ruská myš, ne jako český lev. Na dálku totiž špiní kdekoho. Nejvíc ale silnějšího oponenta. Hodí se všechno, lecjaká špína. I nařčení z opilosti. Z metru, při televizní konfrontaci, se ale kroutí jako zmije: Kalouskovi do očí neřekne nic.

Do zbabělosti rostou už i nicky. Dva metráky ambicí si teď vyřizují účty s křehkými dívkami ze stejné branže. Napřed z ČT, pak ze Seznamu. První si jen troufla zeptat se na mizernou žurnalistiku „Kojzara“ Veselého v Českém rozhlase, druhá v jeho XTV. Babišův a Zemanův valach do Rady ČT je za to „upálil za živa“. Hrubě, bez nich. Sám ve vlastní televizi. Už za týden se ale při konfrontaci s reportérkou v redakci Seznamu omlouval. Byla to prý (sic!) chyba! Aha, stejně jako jeho volební hlas, který předtím veřejně slíbil Klausovi ml. Který jej do Rady ČT nominoval. Včera by mu Veselý hodil svůj hlas, ale dneska je to „chyba“.

Zbabělost tloustne ze strachu o sebe. Z kriminálu za podvod s eurodotacemi. Ze života bez rublů, palácových poct, lékařského konzilia a prolhaného přepychu… zpátky ve vysočinské díře. Z propadliště dějin v muzeu třetihor. Z vrtkavosti panské lásky a zapomnění místo mediální slávy. Z doby, v níž bude slovo „Xaver“ symbolem hanby celé branže. Ze samoty bez přátel. Z neúspěchu. Z Božích mlýnů… Čas přeje statečným. Zbabělí umírají strachy…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]