Zbabělec roku. Po ženách uráží Xaver Veselý invalidy

Luboš "Xaver" Veselý. (Zbyněk Pecák)

Luboš "Xaver" Veselý. | FOTO: Zbyněk Pecák

S jídlem roste chuť. Přísloví o věčné nenasytnosti má za krédo i „Xaver“ Veselý z internetové XTV. Veselý klame tělem, nejde totiž jen o zálibu v konzumaci potravin, ale také ve stupňování provokací a drzosti. Srab, který v přímé konfrontaci neví kudy kam, kdekoho uráží nebo s ním účtuje z bezpečí youtubového kanálu a vlastní televize.

Je-li „Xaver“ Veselý při chuti, zastrašuje soudy a chrlí žaloby. Své o tom ví třeba vrchní státní zástupkyně Bradáčová. Tu se někdejší moderátor Frekvence 1 Veselý pokusil kompromitovat, když vynesl nahrávku jejich dialogu po skončení oficiálního rozhovoru. Soud, ve kterém účinkoval a kde byla nahrávka použita, ale Bradáčová vyhrála. Veselý je radním České televize a moderátorem veřejnoprávního rozhlasu. Čerstvě si jeho zbabělosti užívá i herec Tomáš Měcháček, který se Veselého zeptal v živém vysílání ČRo na skutečné vlastníky XTV. Moderátor rozhovor promptně ukončil. Za větu, v níž Měcháček interpretuje veřejnou šuškandu o ruských investicích do XTV, a popravdě říká, že Veselý jako radní „kosí“ Českou televizi, teď půjde herec k soudu.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Kdo měl za to, že Veselého drzost má svůj strop, je naiva. Majstrštyk chrapounství teď předvedl vůči mému redakčnímu kolegovi, Jiřímu X. Doležalovi. Ostřílený žurnalista systematicky mapuje počínání radního ČT právě v souvislosti s jeho politickými výstupy na youtube a v XTV, kde zpochybňoval podíl ruských tajných služeb na výbuchu ve Vrběticích atd.

Doležal je férový chlápek a poctivý novinář, který nedělá závěry od stolu. Fakta pro své texty si ověřuje v terénu. Proto nedávno čekal s kamerou na Xavera Veselého rovnou u jeho XTV, aby se zeptal na skutečné vlastníky televize. Veselý ujel. Na internetu pak situaci okomentoval mj. takto: „…budou prostě tady stát zkrachovalí novináři u vrátek, budou fotit, a budou vykřikovat, že jsme proruská prostě věc a tady… Nedá se nic dělat, člověk to musí vydržet. O berličce, hnáty křivé, pod plachetkou osoba, musíte dávat pozor, abyste ji nepřejeli autem.“

Novinář J. X. Doležal trpí onemocněním, které mu poškodilo chůzi. Bez hole se neobejde. Že v civilizované zemi je zesměšňování invalidity, ausgerechnet veřejným funkcionářem z Rady České televize a moderátorem veřejnoprávního rozhlasu, mimořádně hnusným skutkem, k Veselému zjevně nedorazilo. Nebo to má za hrdinství. Přísloví nelže. S jídlem roste chuť. I čuněti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]