Zbabělý útok na Mikuláše Mináře. E-mailová kampaň šíří lži o jeho otci

Mikuláš Minář (archiv)

Mikuláš Minář | FOTO: archiv

Proti Mikuláši Minářovi z Milionu chvilek pro demokracii kdosi šíří lživou e-mailovou kampaň pod názvem „zrzkův otec“. Lživá tvrzení vyvrací na sociálních sítích šířený příspěvek.  

Když začne být člověk nebezpečným soupeřem ANOfertu, lháře z Hradu nebo Ruska, rozjedou se proti němu estébácké hnojomety, které útočí třeba i na rodinné příslušníky.

V e-mailu je otec Mikuláše Mináře (František) označován za „konfidenta StB“ a jako důkaz má sloužit přiložený výpis z agenturních svazků StB.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Rozesílači podobné žumpy evidentně spoléhají na neochotu nebo neschopnost lidí ověřovat si a dohledávat informace, kde lze za pár minut zjistit, že situace byla přesně opačná.

Pan František Minář byl totiž v registrech StB označen jako „PO“, tedy nepřítel komunistického režimu, kterého naopak StB prověřovala.

Podobné informace si lze ověřit nahlédnutím do archivů StB, vysvětlení zkratek je pak zde.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]