Zbavit se otravných much v domě jde velmi snadno. Stačí si vybrat z mnoha způsobů

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Horké letní počasí s sebou nepřináší jen příjemné benefity, jako jsou koupání a opalování, ale také mnohé trable. Mezi ně rozhodně patří i všudypřítomné mouchy, které nám sedají na jídlo, krouží kolem naší hlavy a nekonečně bzučí. Pokud se chcete tohoto nevítaného hosta v domácnosti zbavit, nemusíte vždy použít jen nevzhlednou mucholapku. 

Pokud patříte mezi ty, kteří nesnáší dotěrnost létajícího hmyzu, v letních měsících určitě nejste moc šťastní. Mnohdy se totiž nejde třeba před mouchami ani schovat v domě či bytě. Složité je i ochránit jídlo a pití. Existuje ovšem několik způsobů, jak se nepříjemností zbavit. 

(Týdeník FORUM)

Nicol Lewisová na svém tiktokovém účtu @thisgirlcanorganise představila hned několik rad, jak se dá proti nepříjemné společnosti bojovat. 

Jako jeden z osvědčených a známých tipů uvádí Nicol často používaný závěs. Ten může být vybaven magnetem, takže pokud vcházíte do domu, nebo ho naopak opouštíte, pustí vás a jakmile projdete, okamžitě “zamkne”. Problém ovšem bývá v tom, že při jeho instalaci musíte vrtat do rámu dveří, a to není každý ochoten.

Pro takového člověka Nicol nabízí poněkud bizarnější radu. “Pořiďte si diskokouli, protože mouchy nesnáší reflexní světlo,” vysvětluje. Již dříve se na internetu objevil tip, podle nějž na mouchy zabírají mince ponořené do pytlíku s vodou. Ten údajně stačí zavěsit do okna a máte klid.

Kromě odpuzovače hmyzu nabízí Nicole i další “babskou” radu. „Mouchy nesnášejí vůni octa, proto otřete vnější stranu oken a dveří teplým vlhkým hadříkem a čistým bílým octem,” doporučuje TikTokerka. 

„A nakonec investujte a zaveďte na svůj venkovní stůl vějíř odpuzující mouchy. Zabrání jim přistávat na vašem jídle,” tvrdí Nicol. Její video už zaujalo téměř 300 tisíc uživatelů sociální sítě. Je tedy vidět, že problémy s otravným hmyzem má mnoho lidí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články