Prezident republiky se postavil proti domácí kontrarozvědce. Nelíbilo se mu, že si Bezpečnostní informační služba „dovolila“ upozornit na nebezpečí ze strany ruských tajných agentů. Miloš Zeman proto BIS zurážel a označil je za čučkaře, což opět dokázalo, že pracuje daleko více pro Rusko než pro vlastní zemi. Dostalo se mu však několik velmi ostrých reakcí. Jednu z nich má „na svědomí“ europoslanec Tomáš Zdechovský.

Zástupce naší země v Evropském parlamentu na svém twitterovém účtu Zemanovi jasně vysvětlil, jak dobře funguje naše tajná služba. „Jen pro info prezident .Ti jsou podle izraelských tajných služeb třetí nejefektivnější služba v EU. A podle Američanů patří dlouhodobě a UZSI mezi 5 nejlepších služeb v Evropě,“ napsal Zdechovský na sociální síť.

„Možná to chce méně chodit pařit na ruskou ambasádu a více mluvit se spojenci,“ doporučil europoslanec prezidentovi.

Jasný a přesný vzkaz hlavě státu ovšem nenechal v klidu Jiřího Ovčáčka. Ten, stejně jak je zvykem, ihned na Twitteru začal svého šéfa hystericky bránit a nadávat nejen Zdechovskému, ale také BIS, která příspěvek europoslance sdílela i na svém účtu.

Hradní mluvčí se opět začíná „rozehřívat“ a ukazovat, že je ve funkci pouze proto, aby Miloš Zeman nemusel kolem sebe házet hnůj osamoceně, ale mohl si také občas odpočinout. Spíš by měl ale vysvětlit, proč jsme zřejmě jediná země na světě, kde hlava státu veřejně vystupuje proti bezpečnostní službě, ochraňující zemi, které stojí v čele.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora