Zdeněk Šarapatka: Noční můra národní bezpečnosti? Prezident vlastizrádce

ČTK

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Babí léto sice nekončí, ale hradní ansábl se jede ohřát k moři. A navrch ideově zocelit. Miloš Zeman míří znovu na Rhodos, na sabat proruských fosílií s velkohubým názvem Dialog civilizací, organizovaný Vladimirem Jakuninem z amerického sankčního seznamu, Putinovým milcem i souputníkem v KGB. A v jedné osobě exšéfem ruských státních železnic, o jejichž korupci jdou celé legendy. Včetně té poslední, kdy na ně byl ausgerechnecht v Jakuninově éře napojen sám náměstek ruského policejního náčelníka (sic!) pro boj s korupcí, v jehož bytě se našla hotovost stodvacetpět milionů dolarů a na švýcarských účtech jeho otce leží dalších třista milionů eur. Kdo z vás to má…

Přestože se proti řečnění prezidenta Zemana u mikrofonu Jakuninovy prokremelské sleziny, které zjevně odporuje české zahraniční politice, před časem ohradil sám premiér Sobotka, Hrad výhrady ignoruje. Vyšší bere. A řídícím důstojníkům se neodporuje. Že se do Zemanova letadla tentokráte vejde i Václav Klaus, který je u Jakunina také jako doma, rovněž nepřekvapuje. Poslušnost obou českých prezidentů  Moskvě jednou vysvětlí historici. Pro teď ale postačí připomenout Klausův evergreen, jak těžké je rozeznat čisté a špinavé peníze. Prezidentské kampaně, vydávání potrhlých knih a provoz okázalých „knihoven“ nejsou zadarmo. O ruských kšeftech Zemanových poradců bez prověrek, po bolševicku rozvalených v sídle českých panovníků, ani nemluvě.

Obzvlášť tristně pak působí ve světle Zemanových proruských a pročínských aktivit čerstvý Audit národní bezpečnosti, jehož další část včera prezentoval předseda vlády s ministrem vnitra. Podle nich je nutné školit místní úředníky před tlakem cizích států a do konce roku přijdou s hodnocením připravenosti republiky proti bezpečnostním hrozbám a cizí moci. Připočteme-li zoufalé volání tajných služeb včetně poslední zprávy Bezpečnostní informační služby, které alarmují proti ruské a čínské špionáži v naší zemi a prorůstání ruského a čínského vlivu do české politiky, rázem se nacházíme v učebnici o příznacích schizofrenie. Vláda a tajné služby se tu pro národní bezpečnost málem strhnou, zatímco prezident republiky bezostyšně kolaboruje s cizí mocí a obklopuje se jejími lidmi. Ruská média jej pak v hlavních televizních relacích mají dokonce za geroje, který si nenechá diktovat Západem a Amerikou a rád mluví rusky, i když nemusí. Je prostě jejich. To čínská média jej mají aspoň za rozšafného loutkovodiče krtečka, který při pražské návštěvě jejich komunistického prezidenta přihlížel mlčky řádění čínské klaky a zatýkání svých Pražanů.

Hned první věty čerstvé zprávy BIS pak mluví za vše. „V roce 2015 v ČR nejvýrazněji působily zpravodajské služby Čínské lidové republiky a Ruské federace. Čínské diplomatické, zpravodajské a ekonomické entity se soustředily na využití úspěchů z předchozího roku a intenzivně pokračovaly v rozšiřování a kultivaci (pro)čínské vlivové infrastruktury v české politice a ekonomice. Ruskými prioritami pro rok 2015 byly… politická, vědecko-technická a ekonomická rozvědka, zejména úsilí dostat se prostřednictvím nastrčených českých osob k českým a evropským dotacím. V roce 2015 dominovaly mezi zpravodajskými silami cizí moci, které působí v ČR, stejně jako v minulých letech, zpravodajské služby Ruské federace. Značná část ruských zpravodajských důstojníků působila pod diplomatickým krytím ruské diplomatické mise, která zůstávala početně stále velmi disproporční vůči ostatním diplomatickým zastoupením, včetně velmocí jako USA nebo ČLR. Také v diplomatických misích jiných států působili zpravodajci na diplomatických postech, avšak zdaleka nedosahovali početního stavu ruské mise. Utajování a zakrývání příslušnosti ke zpravodajské službě jednoznačně implikuje činnost, která ohrožuje bezpečnost a jiné oprávněné zájmy České republiky.“

Prezidentovy rozjuchané návštěvy ruské ambasády v Praze a na oplátku té ruské na Hradě, prezidentské piety okázale opentlené svatojiřskými stužkami a bizarní návštěva vojenské přehlídky na Rudém náměstí, okoukané putinovské móresy, zákaz vstupu americkému velvyslanci do prezidentské kanceláře, Zemanova nejapná ruština v Evropském parlamentu a umanutá antievropská rétorika, jeho antisobotkovské kalašnikovy a protiimigrační volání do zbraně či popichování veřejnosti k referendu o vystoupení země z Evropské unie a NATO navzdory spojeneckým závazkům včetně volání po zrušení ruských sankcí i víz Rusům, to všechno jsou zatím jen díly trojského koně, na něhož Kreml vysadil svého Zemana. Jeho souznění s Putinem od Ukrajiny po Sýrii a Pussy Riot po Trumpa, není už dávno jen obyčejným politickým lokajstvím.

Systematická manipulace s fakty a vypočítavá taktika lidového populismu, sprostoty a arogance, včetně okázalé ignorace dané dělby moci, jsou sofistikovaným způsobem „práce“ dnešního českého prezidenta v ruské režii. Výsledky má. Dezorientovaná část občanů, která zrovna neuléhá ani nevstává s politikou, vygumovala dokonale svou paměť a zobe mu z ruky. S výjimkou nostalgiků už i ta, která tu před revolucí šílela po americkém způsobu života a svobodě bez kurately senilního moskevského politbyra. Dnes konspiruje o Obamovi nebo Clintonové stejně, jako se předhání v ostouzení Ameriky a Putinovi tleská jako o závod.

Zato Čína tu na konspiraci kašle. Na Hradě vysadila rovnou svého člověka. Zemanovým poradcem je tu šéf čínské investiční skupiny CEFC Group Jie Ťie-ming. Právě o něm napsal server HlídacíPes,org. s odkazem na korporátní dokumenty skupiny a další zdroj, že pracoval jako zástupce generálního tajemníka v Čínské asociaci pro mezinárodní přátelské kontakty, napojené na Politické oddělení Čínské lidové armády. Nejčerstvější zpráva BIS přitom uvádí, že roce 2015 byla dominantní čínskou zpravodajskou silou v České republice vojenská rozvědka, jejíž činnost doplňovaly aktivity specifické čínské zpravodajské organizace, kterou je Odbor pro mezinárodní styky Komunistické strany Číny. Jedná se o agenturu, která spadá pod její ústřední výbor a do jejíž gesce patří kromě zahraničních vztahů také zpravodajská činnost. Čínská diplomacie, byznys a zpravodajské služby vloni navázaly na úspěchy předchozího roku a pokračovaly v rozšiřování a prohlubování vlivové infiltrace české politiky a složek české státní moci. Píše BIS. Na rozdíl od českého prezidenta si zjevně nemyslí, že bychom se od Pekingu měli učit stabilizovat společnost.

Ctít v Zemanovi českého prezidenta je téměř nadlidský úkol. Chová se jako vlastizrádce. A byť to jeho fraucimor oslyší, zákon se tu s vlastizrádci dvakrát nepáře. Vlastizrada je trestným činem proti České republice a má ji na svědomí ten občan, který ve spojení s cizí mocí nebo s cizím činitelem spáchá trestný čin rozvracení republiky, teroristického útoku, teroru nebo sabotáže. Zrada vlasti přitom sedí na Zemana jako půlky na hrnec. S vervou se jí dopouští právě v prezidentském úřadu, propůjčeném mu přitom jen na pár let občany. Na Hradě je nájemníkem, ne doživotním carem. Mediální mudrování o jeho beztrestnosti je pak stejně fádní, jako rozdíl mezi vlastizrádcem a velezrádcem. Oba škodí vlastní zemi, občan i prezident. A občan prezident. Vyšetřit podezření na vlastizradu občana Zemana je přitom tváří v tvář zjevným faktům samozřejmou povinností státních zástupců stejně, jako policie. Když zrovna neválčí mezi sebou navzájem, nefízlují ve prospěch tuzemského oligarchy a mají na to „koule“. Stíhat jej nemohou, vyjevit pravdu ano. Hned potom má Senát v rukou prezidentskou velezradu. S fakty na stole by už neměl kam uhnout.

Nebýt kalendáře, mohl stát Zeman zákonu rovnou modelem. Vlastizrádné sabotáže se tu totiž dopouští ten, kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky anebo poškodit mezinárodní organizaci zneužije svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce nebo se dopustí jiného jednání k tomu, aby mařil nebo ztěžoval plnění důležitého úkolu mezinárodní organizace, orgánu veřejné moci, ozbrojených sil nebo bezpečnostního sboru, hospodářské organizace nebo jiné instituce. Ještě výmluvněji myslí trestní zákon na zneužití zastupování státu a mezinárodní organizace. Zeman jej navenek zastupuje. „ Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení, územní celistvost nebo obranyschopnost České republiky anebo zničit její samostatnost anebo poškodit mezinárodní organizaci, ač je pověřen zastupovat Českou republiku nebo mezinárodní organizaci, jejíž je Česká republika členem, nebo vyjednávat s cizí mocí anebo jinak chránit zájmy České republiky nebo mezinárodní organizace, jejíž je Česká republika členem, při jednání s osobou, která zastupuje zájmy cizí moci, zneužije své pravomoci jednat za Českou republiku nebo uvedenou mezinárodní organizaci, bude potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let. O českých závazcích k NATO, podlézání Rusku, Číně, řečnění na Rhodosu a Zemanovi tu už bylo řečeno vše.

Právě dnes se prezident, coby halasný ateista, zúčastní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi. V Den české státnosti tu bez mrknutí oka ocení Svatého Václava, zakladatele českého státu, který 28. září 935 zemřel mučednickou smrtí a kterého před časem ve sněmovní debatě sám nařkl ze servilní kolaborace s Němci. Možná bude i tklivý projev. O kolaboraci Miloš Zeman nejspíš tentokráte pomlčí. Sám o ní ví své…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner