Zdeněk Škromach je na Úřadu práce. Zaměstnán

ČTK

Místopředseda horní komory Zdeněk Škromach z ČSSD | FOTO: ČTK

Někdejší ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach je od 1. března zaměstnán na poloviční úvazek na Generálním ředitelství Úřadu práce ČR. Jeho pozice je přímo řízena generální ředitelkou Kateřinou Sadílkovou. Půjde o práci v terénu zaměřenou na strukturálně postižené regiony a problematiku sociálních podniků, řekla ČTK mluvčí úřadu Kateřina Beránková. Na Škromachovo působení na Úřadu práce dnes upozornil Ekonomický deník.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o člověka s bohatou profesní zkušeností v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí, bude jeho působení na Generálním ředitelství ÚP ČR nesporně přínosem,“ uvedla Beránková.

Šedesátiletý Škromach patří od poloviny devadesátých let k nejviditelnějším postavám české sociální demokracie. Řadu let zasedal ve Sněmovně, od července 2002 čtyři roky působil jako ministr práce a sociálních věcí a v letech 2010 až 2016 byl senátorem za Hodonínsko. Poté, co senátorský mandát loni v říjnu neobhájil, své další uplatnění zvažuje. Jako někdejší odborář se Škromach zajímal o sociální témata. V létě 2014 řekl, že uvažuje o své kandidatuře na prezidenta v roce 2018. Jeho slova ale ani v ČSSD nevyvolala příliš příznivou odezvu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner