Zděšená matka po pokusu o únos syna varuje ostatní rodiče

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Jestli se něčeho rodiče skutečně bojí, je to představa, že by se jejich potomkům mohlo něco přihodit. Mezi největší strašáky patří především nemoc, také možné násilí páchané na dětech, nebo jejich únosy. O jednom nepodařeném píše The Daily Mirror.

Matka, která si přála zůstat v anonymitě, se na sociální síti svěřila s mrazivou zkušeností, kterou nedávno prožila. Jejího syna a jeho kamaráda se pokusil unést starší muž, který oba chlapce lákal do svého vozu.

Za bílého dne v australském Manly Vale tak málem došlo k únosu. „Včera mého syna a jeho kamaráda oslovil starší muž v bílém autě a nabízel jim lízátka, aby je nalákal do svého auta,” svěřila matka na internetu. „Chlapci naštěstí utekli, ale chci upozornit všechny v naší komunitě, že tu nemusí být bezpečno,” dodala. 

Chlapci se z podivného zážitku již vzpamatovali, protože si možná do důsledku neuvědomili, co se jim mohlo přihodit. Matka se ovšem stále neuklidnila, protože místní policie později novinářům sdělila, že se nejednalo o jediné dvě děti, které podezřelý muž v ten den oslovil.

Podobný případ se před časem odehrál v americkém Phoenixu. Tam se jedenáctiletá dívka procházela v parku se svou kamarádkou, když nedaleko nich zastavilo bílé SUV. Řidič jedné z děvčat řekl, že ho pro ni posílají její rodiče, protože bratři měli nehodu.

Jedenáctiletá dívka ovšem měla naučené, jak se v takové situaci má chovat a cizinci se zeptala na heslo, které měla se svými rodiči pro případy, že by ji měl vyzvedávat někdo cizí, domluvené. Muž ho pochopitelně neznal a z místa raději rychle ujel.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články