Zdravotní sestře hrozí 15 let za padělání očkovacího certifikátu i další trest

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Čím dál víc lidí nehodlá podstoupit očkování, ale přesto chce využívat všechny výhody, které vakcinace nabízí. Proto se začali objevovat zdravotníci, kteří dokáží sehnat falešné certifikáty k očkování, pro osoby, které patří mezi takzvané antivaxery. Jak to může dopadnout, pokud policie padělatele dopadne, informuje Daily Mail.

Třiapadesátiletá Tammy McDonaldová je zdravotní sestrou v Jižní Karolíně. Nyní ovšem může na práci ředitelky ošetřovatelské péče v nejmenovaném ošetřovatelském a rehabilitačním centru, kterou zastávala, zapomenout.

Hrozí jí totiž až 35 let vězení za podvod. McDonaldová byla velkou federální porotou obviněna ze dvou případů výroby falešných očkovacích průkazů covid-19, za což hrozí až 15 let vězení (za každý – pozn. red.), a z jednoho případu lhaní federálním vyšetřovatelům, za které může dostat až pět let.

“Vytváření podvodných nebo falešných očkovacích průkazů pro osoby, které nebyly očkovány, představuje přímou hrozbu pro zdraví obyvatel Jižní Karolíny,” uvedl v prohlášení státní zástupce Rhett DeHart.

V obvinění se uvádí, že McDonaldová vědomě vyrobila 20. června a 28. července falešné očkovací průkazy. V této věci byla 22. října vyslechnuta úředníky amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) a Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).

McDonaldová úředníkům údajně nejprve lhala, když tvrdila, že jednak neměla přístup k očkovacím průkazům, jednak tyto průkazy podvodně nevyplňovala. Posléze se však přiznala. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články