Že komunisté sedí v parlamentu, je hanba české politiky, prohlásil Herman

Ministr kultury Daniel Herman  (ČTK)

Ministr kultury Daniel Herman | FOTO: ČTK

Ostrá slova dnes zazněla v poslanecké sněmovně při interpelacích. Ministr kultury se totiž ostře pustil do komunistů a připomněl, že je nepřijatelné, aby jejich propaganda zaznívala na půdě parlamentu. Za své vystoupení si vysloužil nesouhlasné bušení do lavic i nestoudné výroky komunistických poslanců.

Hermana rozlítilo vystoupení předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, který interpeloval ministra obrany Stropnického kvůli spolupráce české a německé armády. „Nechci, aby se písemné interpelace změnily v komunistickou propagandu, prohlásil na začátek svého vystoupení lidovecký ministr.

„Komunisté měli čtyřicet let na to, aby tuto zemi zdevastovali morálně a hospodářsky takovým způsobem, že se z toho hrabeme dodnes, pokračoval Herman. Nejtvrdší kritika ovšem přišla až na závěr vystoupení. „Je to hanba české politiky, že komunisté stále v parlamentu sedí, prohlásil ministr kultury.

Předseda poslaneckého klubu KSČM Kováčik v reakci vyzval Hermana, aby se voličům komunistické strany okamžitě omluvil. Tvrdší slova potom zvolil Zdeněk Ondráček, komunistický poslanec a bývalý příslušník SNB, známý ze zásahu proti demonstrantům v roce 1989. Hermana označil za neváženého ministra, který si své pindy má nechat na srazy sudeťáků.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]