Ze Soukupa se stal herec v „sitcomu“. Hranice trapnosti byla pokořena

Jaromír Soukup dělá humor v "sitcomu" Premiér (FB TV Barrandov)

Jaromír Soukup dělá humor v "sitcomu" Premiér | FOTO: FB TV Barrandov

Pokud si někdo myslel, že Jaromír Soukup už dokázal dosáhnout vrcholu trapnosti ve svých politických estrádách, mýlil se. Ve středu večer totiž TV Barrandov představila nový pořad Premiér. Podle majitele kanálu se má jednat o sitcom a diváci se mají na co těšit. V tom Soukup nelhal. Větší trapnost nenajdete na žádné jiné stanici, i kdybyste je prošli tam a zpátky.

Jsou různé druhy bizárů, které nabízí naše televizní stanice. Třeba na Šlágru se Karel Peterka potírá zázračným krémem a prodává u toho cédéčka Dua Yamaha. Na bývalé TV Regina zase dvojice majitelů předpovídala budoucnost z karet a dalších „mystických“ předmětů. Nikdo, skutečně nikdo se však nedokáže vyrovnat peklu, které se odehrává na obrazovkách TV Barrandov. Tedy stanice, na níž si její majitel ukájí své ego a kromě konferování nekonečného počtu pořadů si je sponzoruje svými dalšími firmami.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Na přehršel politických pseudodebat, které jsou spíš Soukupovým servilním podlézáním vytipovaným politikům, navázalo něco daleko děsivějšího. Majiteli, který televizi rozumí jako Okamura historii, asi někdo nakukal, že by se měl stát plnohodnotným hercem. Už tak nabízel Soukup v některých svých pořadech cosi, čemu říká skeče, ale nyní vystoupal mnohem výš.

Premiér je nový seriál v němž překvapivě Jaromír Soukup „hraje“ ministerského předsedu a jedna z bývalých redaktorek zrušených zpráv TV Barrandov zastane všechny ženské role. Podle toho to také vypadá. Chvílemi to připomíná představení ze školní besídky, místy Moje zprávy JS. Druhý díl ovšem nabídl ještě větší bizár než premiéra „situační komedie“. Konečně se totiž splnilo přání mnohých fanoušků Jaromíra Soukupa a zoufalý konferenciér se na obrazovce setkal sám se sebou. Premiér totiž podstoupil DUEL JS.

Přesto jsou tu nevychytané mouchy. Výrazně chybí divácký smích, který by napověděl, kdy se má člověk u televize smát. Kolem a kolem, dvě procenta v hodnocení na Česko-Slovenské filmové databázi, řadící Premiéra na 1. místo mezi nejhoršími seriály, jsou přehnaně moc.

Soukup ukázal, že absolutně nemá stud, a kdyby v tom viděl nějaký prospěch, klidně bude dělat rozhovor s tuleněm a tvářit se u toho, že s ním ve všem souhlasí. K televizním obrazovkám si našlo cestu 154 tisíc lidí. Ve srovnání například z dokumentem Podivuhodné Thajsko (270 tisíc diváků) na ČT 2 je to však stále málo. Na druhou stranu, běžně vysílaný Týden podle Jaromíra Soukupa mívá kolem 80 tisíc, takže vlastně na Barrandově mohou bouchat šampus.

09.10.2019 Premiér

Místo Týdne podle Jaromíra Soukupa jsme začali vysílat nový seriál PREMIÉR. V hlavní roli se představí #JaromirSoukup jako premiér Pavel Diviš a Šárka Hrdličková jako jeho asistentka Marcelka. Dívejte se od pondělí do pátku ve 20:05 na #TVBarrandov a buďte u toho ❗ 📺

Zveřejnil(a) Barrandov.tv dne Středa 9. října 2019

Nabízí se však otázka, proč se Jaromír Soukup do projektu, který by soudný padesátiletý muž ihned odmítl, pustil? Odpověď může být zcela jednoduchá. Možná je honorář za každý díl seriálu tak lukrativní, že Soukupovi za naprosté ztrapnění se stojí. Když v jednu dobu vydělával přes osm milionů měsíčně za devět svých „show“, kolik to asi bude za rádoby sitcom? A co si o tom myslí ti, kterým Soukup dluží stovky milionů?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]